Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Extrém hajhullás ellen mi...

Extrém hajhullás ellen mi vált be nektek?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok.

Több mint 2 éve volt keratinos hajegyenesítésem. Imádtam az eredményt, de durván el kezdett hullani a hajam. Fél évvel később én hülye újra megcsináltattam, mert nem tudok mit kezdeni a borzos hullámjaimmal. Nagyon megbántam, mert tovább romlott

Nos ez már nem most volt,de a hajhullás azóta is folytatódik, és már legalább a hajam fele (!!!) kihullott. Lehetséges , hogy van valami hiánybetegség vagy egyéb dolog a háttérben, de akárhol olvasom, mindenhol azt írják a hozzám hasonló lányok,hogy a vizsgálatokból soha nem derült ki semmi. Rendszeresen szedek patikában vásárolt hajvitamint, mostanában még cinket, magnéziumot, vasat is. Már összefogni sincs kedvem, mert látszik a fejbőröm.

Rettegek, hogy megkopaszodok lassan.

Bármi pénzt kiadnék azért hogy helyrehozzam valahogy. Nőni sem akar, alig van baba hajam is.

Kipróbáltam török gyógynövényes sampont, hajpakolást és szérumot,ami drága volt és nagy sikert ígért,de nem hozott változást. Az olajokkal nem vagyok jóban, mindig teszek a hajam hosszára de a tövére nem szoktam, mert hajmosás után egy nappal már így is olyan zsíros mindig, mint másoknak egy hét után. De ha van valakinek bármilyen BEVÁLT módszere, vitamin, olaj, pakolás, bármi, kérlek, írjátok meg, nektek mi segített.

Van itt valaki, aki próbálta a rozmaring olajat?



2023. júl. 8. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Először is sajnálom, keratinos hajegyenesítést be kéne tiltani úgy ahogy van, telenyomja fehérjével a hajszálakat így ezután semmit nem tud magába szívni és kihullik. Pont emiatt a legegészségesebb hajakat teszi tönkre. Nekem külföldön csinálnak "japán" egyenesítést (tioglikolátos) amit otthon talán 1-2 pesti szalon csinál brutálisan pofátlan árakon, máshol meg fintorognak rá hogy attól letörik a haj, de a cocochocot nyomatják ezerrel. Amúgy minoxidilt tudom neked ajánlani, egyetlen hátulütője hogy sosem hagyhatod abba mert akkor újra elkezd kihullani, illetve hát elég drága. Viszont tényleg működik főleg ha még nem hullott ki az egész hajad.
2023. júl. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem ami bevalt az az alpicort volt. Háziorvosom írta fel.


Igazából nem tudom, hogy valóban bevalt vagy egyébként is megállt volna a hajhullásom.

Az viszont biztos, hogy nekem a telogen effluvium típusú hullasom volt. Mielőtt használni kezdtem akkor már elveszett a hajam kb fele 2 hónap alatt. Utána viszont mérséklődött és visdza is dusult 1-2 év alatt emlékeim szerint.

2023. júl. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1-es, a minoxidilt jól írtad, tényleg jó hajnövesztő, viszont a durva mellékhatásai miatt itthon nem lehetett hajnövesztőként törzskönyvezni, mert ez eredetileg gyomorfekélyek kezelésére fejlesztették, és a hajnövesztő/hajerősítő mellékhatásként fedezték fel. De sokan számolnak be arról, hogy miután abbahagyták a szedését, sokkal erősebb lett a hajhullásuk.


Egy kivizsgálás nem ártana (az egyébként ugye bizonyos időközönként amúgy is javasolt), de a rozmaringos módszert is kipróbálhatod, sokaknál bevált.


Habár nekem más miatt hullott a hajam, de nekem a sima olajos hajápolás is bevált, tele vagyok babahajjal és a hajhosszom is normalizálódott tőle, mert 30 felett borzasztó minőségű lett a hajam szinte egyik napról a másikra. Ez mentette meg a levágástól. De ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez neked is tuti biztos megoldás, mert nekem ugye más volt a problémám, plusz mindenkinek más válik be.

2023. júl. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3/3 A Minoxidilt az eredeti vérnyomáscsökkentő gyógyszer mellékhatásaként fedezték fel :D
2023. júl. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!

Tegnap este már meg is rendeltem a minoxidilt. Remélem, nálam nem jelentkeznek a mellékhatások. De az biztos, hogy valamit kezdenem kell, mielőtt 24 évesen megkopaszodok

2023. júl. 9. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!