Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől lehet folyamatosan akném?

Mitől lehet folyamatosan akném?

Figyelt kérdés
Voltam borgyogyasznal, de folyamatosan visszajön az akném,én pedig őszintén nem szeretnék több ezer forintot csak a borapolasra szánni ,ráadásul úgy hogy mindig visszajön :( szeretnék egy rutint kialakítani . Aki jártas benne ,mitől jöhet ki az akném? A kávézás mennyire van rossz hatással a bőrre? Milyen ételek azok amiktől akné keletkezhet? Milyen hatóanyagok tartják kordában? Úgy összességében szívesen beszélnek egy kozmetikussal, bőrgyógyásszal erről,és meg szeretnék többet tudni a borapolasról. Milyen könyvek vannak ebben a témában? illetve milyen gogynovenyek,teák segítik az aknét?

2023. júl. 12. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok kozmetikus. De azt tudom, hogy az akné nagyban függ a pattanás kinyomásától.

Ezért mondják tinédzser korban a felnőttek hogy ne nyomkodjuk.

2023. júl. 13. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A skinsmart oldalán lévő cikkeket érdemes átböngészni. Ha mindenképpen könyvet szeretnél, akkor Lilu írt a bőrápolásról egy összefoglaló könyvet Rutin a címe. A kávézás nálam pl. nem hat negatívan, pedig elég hajlamos vagyok pattanásokra. A tejtermékek viszont igen. Bármi, ami igénybe veszi a májamat, pl. alkohol. A vakarászás nagyon gáz. Nekem személyesen a mindenhol ajánlott szalicilsav is csak rontott a dolgon, de a heti 3-4 szeri tejsavas szérum segített. Ezen kívül dupla tisztítást csinálok, és egy egyszerű hidratáló krémet teszek még fel, igyekszem a minimálisra szorítani a használt termékek számát.
2023. júl. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Metionin ***** válasza:
Meg kéne nézetni, hogy nincs-e valamilyen ételérzékenységed. Nekem a laktóz miatt volt folyamatosan akném, hiába írta a bőrgyógyász a krémeket meg a tablettákat, mivel ugyanúgy került be a szervezetembe a laktóz, ugyanúgy jöttek ki az újak. Van, akinek liszttől vagy tojástól jön ki.
2023. júl. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kozmetikus vagyok. Gondolom a bőrgyógyászod szokás szerint nem járt utána mitől lehet, nem kérdezett ki, nem küldött el kivizsgálásra. A pattanásoknak lehetnek külső-belső okai egyaránt, vagyis okozhatja stressz, allergia/intolerancia, túl fűszeres ételek, hormonproblémák, endokrinológiai gond, rossz fog, szervi betegség, káros külső hatások (pl. por, szmog), nem megfelelő kozmetikumok, nem megfelelő bőrápolás, stb. stb. Előbb ezeknek kellene utána járni, és ha megvan a diagnózis (remélhetőleg minden negatív), akkor lehet elkezdeni külsőleg kezelni, mert akkor már van értelme.


Javaslom, hogy keress fel egy kozmetikust, mert ha látja milyen az arcod, akkor meg tudja mondani, hogy milyen a bőrtípusod, mit érdemes használnod (amik nem a semmitérő bolti termékek). Sok sikert!

2023. júl. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!