Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A nappali arckrémekben tényleg...

A nappali arckrémekben tényleg van fényvédő ? (SPF)

Figyelt kérdés
Most nyárra vettem olyan arckrémet amire rá van írva hogy SPF 30. Ha ezt használom reggelente, akkor nem is kell külön naptejet kennem az arcomra?
2023. júl. 23. 01:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha rá van írva, akkor van benne. Ha nincs ráírva, akkor nincs (a fényvédő faktor egy pozitívum, amiben van, arra nyilván ráírják).
2023. júl. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Ha kimész a napra ugyan úgy kell naptej.
2023. júl. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
De, kell kenni fényvédőt az arcodra külön, mivel a szükséges mennyiséget arckrémből nem tudod felkenni és nem egyenlő a hatékonysága a fényvédőével, az csak egy plusz védelem úgymond. Király marketingfogás a hozzá nem értőknek.
2023. júl. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Ahogy már előttem leírták, még ha van is benne, annyira kevés, hogy nem ad megfelelő védelmet még akkor sem, ha annyi arckrémet kensz fel, amennyit fényvédőből kell. Úgyhogy akár van benne akár nincs, kell külön fényvédő.
2023. júl. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Minimális, mindenképp használj naptejet!
2023. júl. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#3 kerlek kuldj mar nekem errol egy tanulmanyt, hogy miert nem hatekony (privatban is johet).
2023. júl. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 nézz utána, millió és egy van a neten, nem tudom, miért kell kételkedni. Aki minimálisan is ért a bőrápoláshoz, az tudja.
2023. júl. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De ketelkedek. Nem talaltam errol sehol megbizhato infot. Manapsag meg barki mondhat forras nelkul barmit.


De majd megkerdezem a kozmetikusomat, ha legkozelebb megyek hozza. O jobban ert ehhez (hiszen ez a szakmaja, o meg pont az az ember, aki rosszat nem akar senkinek), mint itt a tobbsegunk.

2023. júl. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A hármasnak igaza van abból a szempontból, hogy arckrémből általában nem kenünk fel annyit, mint amennyi a megfelelő fényvédelemhez szükséges. Az spf tartalmú krémekből/fényvédőkből sokat fel kell kenni ahhoz, hogy azt az spf mennyiséget érjük el, ami rá van írva. Egy sima arckrémből az nagyon sok, valószínűleg nem fogja tudni beszívni a bőröd. Télen mondjuk elég lehet önmagában is, de nyáron kevés.

Youtube-on vannak videók, amik megmutatják, pontosan mennyit kell felkenni. Ha annak mondjuk a felét kened fel, akkor az csak spf 15 lesz.

Nem tudom, a te kozmetikusod milyen, de én nem bízok mindegyikben ebből a szempontból. Ajánlották már nekem azt, hogy szolizzak. Ami még rosszabb volt, hogy egy villanó fejes arckezelés után is mondta, hogy szolizzak nyugodtan. Olyan brutál módon megégtem, hogy napokig fájt az arcom. És folyton jöttek nekem azzal is, hogy szedjek fogamzásgátlót. A fényvédelmet hírből sem ismerik, csak ha strandra megy az ember... Lehet, hogy csak én fogtam ki rosszakat, biztos vagyok benne, hogy vannak jók is. De amit alapjáraton tanulnak, az nagyon elavult, és ha nem képzik magukat autodidakta módon, akkor sajnos nem mindig adnak jó tanácsokat, hiába jót akarnak.

2023. júl. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9-es: én kozmetikus vagyok, durva, hogy vannak ilyen kollégák, akiket említettél. Sokszor nem lehet előre tudni kihez kerül az ember, de a közösségi média sokat tud segíteni. Elég megnézni miről posztolnak, úgy már lehet szűrni, hogy milyen szakember lehet.

Egyébként a 4-es választ írtam.

2023. júl. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!