Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen arcápolási rutint...

Milyen arcápolási rutint tudtok ajánlani zsíros,pattanásos bőrre? Tippek,mit milyen sorrendben,bevált termékek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nektek milyen az arcápolási rutinotok,tudtok-e ajánlani valami rutint,esetleg bevált terméket?


Nagyon sokan a La Roche Posay és Elyn's Lab termékcsaládokat ajánlják/dicsérik. Mit gondoltok róluk?


Bevallom,hogy nem mertem eddig kísérletezni mindenféle termékekkel,de most úgy döntöttem,hogy meg szeretném keresni az igazi bevált terméket számomra. Mindeddig,amit próbáltam hatalmas csalódás volt,hiszen semmit nem használtak. Tudom,hogy nem egy-két nap alatt történik meg a változás az ilyen termékek használata során.


Köszönöm a segítséget!:D



2023. júl. 27. 17:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

La roche posay-nek vannak jó termékeik, de nagyrészt parfümöt tartalmaz amit sok bőr nem szeret.Szerintem a geek end gorgeous és a the ordinary termékek összetevő szinten szuperek.

A lényeg legyen egy alaprutinod.

Arclemosó, hidratáló, fényvédő.Néha a kevesebb több.Jelenleg mit használsz?Hogyan étkezel ? Van hogy azis kihat az arcbör állapotára.Hány éves vagy?

2023. júl. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy mennyit szánsz rá, hogy mennyire érzékeny-e a bőröd.


Egyébként én használok elyn's lab terméket és nekem be vált, de nem mindenkinek válik be természetesen.


De ahogy az egyes írja első körben dupla tisztítás, arckrém (minden bőrnek kell olyan, csak nekünk zsíros bőrüeknek inkább lágy folyékony kell), és fényvédő reggel. Ha ettől nem annyira javul utána kell aha-bha savak retinol, c vitamin de minden nagyon lassan kell bevezetni, ezért inkább az első kettő vásárlásat ajánlom inkább ha az alap rutin után se nagyon javul a bőröd

2023. júl. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én elkövettem azt a hibát, hogy tele tömtem magam infókkal, hogy milyen hatóanyagok vannak, mit kell egyes problémákra használni, ezért túl sok minden volt egyszerre a rutinomban. Az nem tett jót a bőrömnek sajnos. Leírom, mire jöttem rá, mik azok, amik tényleg elengedhetetlenek.

Este

Zsíros bőrnél nagyon ajánlott a dupla tisztítás, meg ahhoz is kell, hogy a fényvédőt lemosd. Ezen kívül egy könnyedebb hidratáló. Ha a pórusaid el vannak tömődve, heti 2x használj bha hámlasztót.

Koreai olajos lemosók közül szinte bármelyik jó, de ha nem szereted az állagát, akkor a Garnier rózsaszín micellás vizet ajánlom.

Második lemosónak én valami gyengédebbet ajánlanék. Szerintem nem kell erős víz bázisú tisztító, mert csak a maradékot kell eltávolítani. Valamint, ha zsíros a bőröd, akkor reggel is érdemes vizes bázisúval lemosni. A CeraVe hidratáló arclemosóját szoktam használni.

Hidratálónak pedig nekem a La roshe posay toleriane sensitive krém vált be.


Reggel:

CeraVe lemosó

(termálvizes spray - ez csak jól esik, este is szoktam belőle fújni)

Hidratálni reggel is kell, viszont zsíros bőrre a krém nekem sok, ezért egy hidratáló tonikot szoktam használni. Beauty of joseon ginseng essence water - ebben van 2% niacinamide, ami zsíros bőrre nagyon jó hatóanyag. 2% nem olyan sok, de én azt tapasztaltam, hogy a 10% sok (de kinek mi). Ha kevésnek érzed, akkor a TO 10%-os niájából csepegtethetsz bele pluszban.

Nekem pattanásokra is hajlamos a bőröm, ezért reggel felteszek egy azelain savas szérumot (Q+A), amiben van cink pca is, ami szintén jó zsíros bőrre, valamint az azelain sav segít tisztán tartani a pórusokat.


Általában a mattító fényvédőkben (amik tényleg mattítanak) szokott lenni alkohol, ezért én inkább egy könnyedebb állagú fényvédőt javasolnék, ami némiképp beszívódik. Beauty of joseon fényvédőt használok. Enyhén fénylik, de nem fullasztó. Inkább ezt szeretem kicsit lepúderezni, mint hogy alkoholos legyen a fényvédőm. Púderből nagyon, nagyon nehéz jó összetevőjűt találni drogériákban, de találtam egyet, ami bevált: Rimmel kind and free púder


Szerintem az egyik legfontosabb, hogy könnyed dolgokat használj, amik nem nehezítik el a bőrödet, és túlszárítani sem szabad, mert akkor csak még több faggyú fog termelődni. Könnyed hidratálókat érdemes használni, és kerülni kell az alkoholt, ami sajnos sok termékben benne van, amit zsíros bőrűeknek gyártanak. Rövidtávon tényleg mattítanak, de hosszú távon ártanak a bőrnek.

2023. júl. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen témában ne vadidegenek tanácsát kérd ki, hanem menj el egy jó kozmetikushoz, mert először egy pontos diagnosztika kell. Enélkül nem lehet semmit sem ajánlani. Plusz ami másnak bevált nem biztos, hogy neked is be fog.
2023. júl. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Jó hát ezt a kozmetikus se fogja jobban tudni hogy ez meg az befog neki válni.Inkább kerülje a kozmetikust jobban jár.Inkább kérje konzultációt okosszépséggel instáról ő legalább tanult kémiát.
2023. júl. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

Jesszus... Kerülje a kozmetikust, helyette kérdezzen meg valakit, akinek fogalma sincs a bőrről, nem ismeri a bőrtípusokat. Leírnád kérlek mi a logika ebben? A kozmetikust tanult anatómiát, biológiát, anyagismeretet és legfőképp szakmai ismeretet. Okosszépség és hasonlók ezeket nem tudják. Tudom, megnéztem az oldalukat és vicc amiket posztolni szoktak.


Abban egyetértek veled, hogy mivel senki nem lát a jövőbe, nem fogja senki megmondani, mi az, ami biztosan jó lesz neki. De a kozmetikus legalább tud diagnosztizálni és annak megfelelően ajánlást adni, ha pedig szükségesnek látja, akkor kozmetikai kezelést is tud javasolni.

2023. júl. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Olyan fas*a termékeket ajánlott a kozmetikus hogy ihaj.Jobban tettem volna ha a pénzem normális termékekre fordítom.Okosszépség amiket ajánl azokkal nem tudsz mellélöni.Legalábbis nem árt a bőrödnek.Vagy a Geek &gorgeous csapata ők is szuper termékeket ajánlanak, árusítanak mellesleg : jó áron".Nekem zsíros , pattanásos bőröm van.Nem kellett hozzá nagy diagnosztika hogy kitapasztaljam milyen termékek jóak.Nyilván ami nem zsíros. Nem kell kozmetikus kezelés , a pattanásokat nem nyomkodni kell, annak semmi értelme az" arctisztításnak" közben meg akkora krátereket nyomnak a képedbe hogy évekig nézheted.Termékekkel, egészséges táplálkozással lehet csökkenteni a pattanások mennyiségén ha esetleg hormonális a dolog. Alapvetően aztírja a kérdező hogy zsíros pattanásos a böre.Miért kellene arcbör diagnosztika.Egy gyengéd lemosóval, Hidratáló krémmel, meg egy fényvédővel nem tud mellé lőni.Parfümmentes és szemét mentes legyen.Max ha a pattanásokat szeretnénk " kezelni" akkor ha az alaprutin okés jöhet egy kis azelainsav ennyi ámen.
2023. júl. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Te mit használsz a bőrödre 6os?
2023. júl. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak sokan abba a hibába esnek hogy zsíros a bör akkor azt jól kikell szárítani, jó fasza alkoholos tonikokkal mert az leszárítja a pattanásokat.Holott a zsíros bőrt is hidratálni kell csak éppen nem a zsíros nivea arckrémmel. Ezek több pattanást okoznak mint eltüntetnek.Könnyed krém kell.
2023. júl. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6os, én is kíváncsi vagyok, hogy miket használsz. :)
2023. júl. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!