Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyire árt a napi 2x,...

Mennyire árt a napi 2x, minden napos hajpakolás?

Figyelt kérdés
Úgy szoktam, hogy reggelre felteszek egy sima házi pakolást (például tojásos-mézes), kb 6 óra után lemosom, majd este egy drogériás hajpakolást teszek fel olajokkal (olíva, ricinus, lenmag, kókusz, argán és dió), reggelig fenthagyom, majd megmosom 2-3x, végül balzsam. Utána reggel megint teszek fel ahogy lemostam. Ez hosszú távon árthat valamit? Mert eddig nem tapasztalok negatívat, talán kicsit könnyebben zsírosodik.

2023. aug. 11. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, hogy miért használsz minden nap hajpakolást és miért csinálsz otthoni hajpakolást? Szerintem tök felesleges az egész. És semmi sampon? Csak hajhosszra vagy a hajad tetejére is kenned?

Szerintem hosszú távon nem túl jó ötlet, főleg ha könnyebben zsírosodik a hajad

2023. aug. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1: hogy gyorsabban nőljön és fényes maradjon. Szerintem a haj olyan mint a bőr, minden nap foglalkozni kell vele. Természetesen mindenhova eldolgozom, a bőrbe is belemasszírozom.
2023. aug. 11. 17:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hosszútávon hullani fog a hajad.

Honnan tudod, hogy könnyebben zsírosodik, ha mindig rá van kenve valami?

2023. aug. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A hajad semmilyen pakolástól nem fog gyorsabban nőni. Főleg nem otthon a fél konyhából kikotyvasztott hülyeségektől, a tojás meg a méz be sem jutnak a hajszerkezetbe tehát az ég világon semmit nem csinál a hajaddal. Egyébként ha ezeket nem samponozod ki rendesen akkor tényleg hullhat is tőle mert el fogja dugítani a fejbőrödet. Akárhogy is nézem teljesen felesleges amit csinálsz.
2023. aug. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden nap mosol hajat attól haj hullásod lehet, szóval biztos nem fog jobban nőni a hajad. Ezért ajánlják max hetente kétszer haj mosást. Hajat akarsz nőveszteni szedj olyan vitaminokat, egyél több zöldséget, gyümölcsöt, igyál sokat mert a haj nagy része szintén vízből áll és bizonyos idő közönként vágas belőle.


Hajpakolást csak a hajvégekre teszünk, mert a fejbőrön nem tudd bedzivodni. Fejbőre sampon és külön féle olajakat (pl argán olaj) teszünk. Hajpakolás és balzsam meg a hajvégekre.

És a haj nem olyan mint a bőr. A haj alapból azért maradt meg nekünk, hogy ne forjon fel az agy vízünk és ne égjünk le. A haj alapból szőr,mint a szemöldök vagy a lábszárnál, csak tovább nő.


Ja és hajpakolást a normál, és száraz hajon szokás használni. Zsíros nagyon nagy időn közönként (hetente egyszer- két hetente)

2023. aug. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen árthat ha mindig van valami a fejeden. Ha úgy gondolod hogy minden nap ápolni kell a hajad akkor minden nap használj hajolajat a végekre. Az arcukra sem teszünk minden nap pakolást. Bőven elég a heti 1 pakolás. Ne tedd tökre a hajad kérlek.
2023. aug. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem dolgozol?
2023. aug. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még iskolás
2023. aug. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha napi 2x mosod, nem csoda, hogy hamarabb zsírosodik… igazából a napi hajmosás sem jó.. a fejbőröd a túl gyakori mosástól zsírosodni fog, a sok samponozás meg a hajvegedet szarithatja ki…


Teljesen felesleges amit művelsz a hajaddal.


Mosás után balzsam, lehetőleg forró levegő és hajsütők kerülése, egeszeges táplálkozás + vitaminok ha valamiből hiányt szenvedsz, a törött végek vágása már több, mint elég.. ezen kívül még lehet turbózni heti 1x hajmaszkkal vagy pakolással.

2023. aug. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!