Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lányok,nők! Milyen gyakran...

Lányok,nők! Milyen gyakran szőrtelenítitek az intim területet?

Figyelt kérdés

Kezdőnek mondanám magam e téren, mert első kapcsolatom van és emiatt kezdtem el jobban foglalkozni vele. Előtte csak ritkítottam, illetve a bikinivonalat borotváltam. Amióta barátom van, nemcsak a bikinivonalat borotválom, hanem a csikló feletti részt is (hagyok egy kisebb csíkot), meg az ajkak körüli részt. Hétvégente találkoztam jobban a barátommal, így ez heti 1x procedúra volt, de most nyáron többet voltunk együtt és elgondolkoztam , hogy mások ezt hogy csinálják... úgy értem sokszor kippattogzok borotválás után bikini vonalon, bár már szinte mindent bevetek, hogy csökkentsem a pirosságot, bevérzést... A sűrű borotválást sem szereti a bőröm, ezt vettem észre. Én jobban szeretem a simaságot, tehát a kérdésem, hogy milyen rendszeresen borotválkoztok/gyantáztok stb? Van, mikor borostásak vagytok két szőrtelenítés között? Ha párotokat nem is, titeket szokott a szőrösödés zavarni? Hogy kezelitek ezt az egészet hosszú távon? Érdemes lenne bevállalni az intim gyantát? De ugye ahhoz is kell bizonyos hosszúság...


Igaz intim borotválás van a kérdésben, de mellékesen beszúrok még egyet: láb szőrtelenítése. Ha borostás, vagy már szőrös (esetleg kicsit, nem nagyon) zavar titeket, mikor a párotok simogat? Vagy elmondjátok, hogy ez van és kész?


Köszi a válaszokat! Elsősorban olyan válaszokat várok, akik már együtt élnek a párjukkal, napi kontaktban vannak.


20N



2023. aug. 17. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1 évig gyantáztattam az intim részem, ám sajnos genetikából adódóan 1 hétnél tovább az sem volt jó megoldás, utána ráadásul 1-2 hétig hagyni kellett hogy megint jól megnőljön a szőr és le lehessen gyantáztatni, na az zavart, azért is hagytam abba. Azóta borotválom 2 naponta, mert utána már kezd szúrni.


Térdtől lefelé kb hetente borotválom, szerencsére az nem nő olyan gyorsan, nem erős, sötét szőrzet, a combomat meg nem szoktam, szerencsére ott sem erős, pont annyi, hogy nem zavar és a barátomat se.


18/L

2023. aug. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
3-4 hetente járok gyantáztatni.
2023. aug. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Már sehogy mert lézereztettem. De előtte szenvedtem vele bőven. Az első kapcsolatomban mindig leborotváltam mielőtt találkoztam a csávóval. Aztán vele szakítottunk, összejöttem a férjemmel. Ő meg mindig mondta hogy őt nem érdekli a téma, nem zavarja a szőr. Úgyhogy ellustultam, volt hogy akár 2 hétig sem szedtem le a szőrt. És tényleg ugyanúgy kívánt.

Engem sem a szőrösödés zavart már egy idő után, hanem a szőrbenövések. Azok egyre rosszabbak lettek bármit is csináltam. Akkor átálltam gyantáztatásra, de nem lett jobb. Teljesen sima kb egy hétig volt utána, várni viszont legalább 4 hetet kellett. És ugyanúgy tele lettem benövésekkel. Iszonyatosan zavartak. Ezért is szántam rá magam, hogy teljesen megszabaduljak a szőrömtől azon a részen.

A lábon borotválom, de az kb egy perc szokott lenni. De van hogy azt is ellógom. Nem zavar ha picit borostás, ott nem erős a szőröm.

2023. aug. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Heti 1x borotválkozok. Gilliette satin care habbal és venus borotvával. Borotválkozás előtt finoman bőrradírozok. Bikini vonalam szokott egy kicsit kipattogni, de nem vészes. Minden nap használok testápolót száraz bőr ellen. Úgy vettem észre, e nélkül sokkal jobban viszketek.

Egyik barátnőmnek IPL gépe van, nagyon dicséri, de én sajnos szőke vagyok, ahogy olvastam nem nagyon működne.

Engem kicsit zavar a borosta, de inkább ez, mint a kisebesedett bőr. Amúgy meg, heti 1x full szőrtelen vagyok neki. Nem elég? 🥰

2023. aug. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Intim részt 3 hetente gyantáztatom. Azt ki lehet birni ha pár mm az utolso hétben. Illetve ritkul, gyengul a gyantától


Lábat epilálom kb kethetente, combkozeptol lefele. Comb tetejet, feneket nem.

2023. aug. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szingliként csak a bikinivonalat gyantáztam annó, de most hogy kapcsolatban vagyok fazonra (középen csíkot hagyok) gyantáztatom kb. 3 hetente. Én szoktam heti 1x-2x finoman leradírozni a bőrt, mert ez gátolja a benövéseket.

Igen, egy kicsit várni kell a következő procedúráig, hogy elérje a megfelelő szőrméretet, addig borostás marad ez van. A nőknek is van testszőrzetük és nem lehetünk 24/7-ből mindig babasimaságúak.

2023. szept. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!