Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Srácok, nektek mennyi idő...

Srácok, nektek mennyi idő alatt nő meg a szakállotok?

Figyelt kérdés

Mivel lány vagyok és sosem faggattam még fiút a szakáll témával kapcsolatban (mármint kicsit fura téma erről beszélni csak úgy barátokkal). Sok minden érdekel ezzel kapcsolatban, de egy pár kérdés ami eszembe jut: Milyen gyakran szoktatok borotválkozni ahhoz, hogy tükörsima legyen az arcotok? Szerettek vele pepecselni, vagy csak muszájból végzitek? Van olyan, hogy nincs hozzá kedvetek és azért nem vágjátok le? Ahhoz mennyi idő kell, hogy már látszódjon valami szakáll-féleség és ne csak a borosta? Számotokra mennyiben ad hozzá a külső megjelenéshez? Mármint igényesebbnek gondoljátok magatokat akkor, ha meg vagytok borotválkozva? Most itt nem azokra gondolok, akiknek eleve meg van növesztve a szakálluk, ők nyilván máshogy tartják rendben.


Köszi a válaszokat előre is!



2023. szept. 1. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:

nekem 2-3 nap mulva mar kezd latszani, legtobszor lusta vagyok vagy elfelejtem minden 2-3 naponta vagni, de amugy nem zavar csak 1 het mulva mar azert kezd erosebb lenni ott mar zavar mondhatjuk

szeretem ha latszik a borosta mert jol all a hosszabb hajamhoz, de vagom

tukorsimahoz szerintem majndnem minden nap kell, de lehet csak nekem no gyorsan :)

ha egy hetnel tovabb meghagyom akkor mar igenytelennek erzem magam

19 vagyok

2023. szept. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
62%

Szia! Engedd meg hogy pontról pontra válaszoljak a kérdéseidre az egyszerűség kedvéért.


"Milyen gyakran szoktatok borotválkozni ahhoz, hogy tükörsima legyen az arcotok?"


-Ahhoz hogy tényleg tükörsima (szakmai nyelven bbs=babaposi simaságú) legyen az arcom ahhoz nekem minden egyes nap meg kellene hogy borotválkozzak. Az én szakállam az átlaghoz képest kifejezetten gyorsan nő. Hogyha reggel vagy este megborotválkozok akkor 9-10 óra múlva nem hogy érezhető de látható nagyságúra nő vissza. Viszont mivel elég érzékeny a bőröm (a nyakamnál legfőképp) ezért két borotválkozás között legalább 48 órát el szoktam hagyni a kellemetlenségek elkerülése érdekében.


"Szerettek vele pepecselni, vagy csak muszájból végzitek?"


-Nekem a borotválkozás az utóbbi években egy hobbivá nőtte ki magát úgyhogy a válaszom határozottan igen, szeretek vele pepecselni.

Tavaly csatlakoztam a "Hagyományos borotválkozás kedvelői" csoporthoz és azóta csak méginkább lefelé haladok azon a bizonyos lejtőn.

Egy kisebb arzenálnyi hagyományos borotvám van már itthon a legkülönfélébb amerikai, britt és német borotvaszappanokkal és krémekkel kiegészítve.

A gyűjtemény ékköve ha szabad ilyet mondani egy több mint száz éves Gillette márkájú biztonsági borotva.

Szó szerint százezreket költöttem már borotválkozási termékekre csak az utóbbi egy évben és őszintén szólva szerintem ez nem is igen fog változni. Nagyon magával ragadott ez a kultúra.


"Van olyan, hogy nincs hozzá kedvetek és azért nem vágjátok le?"


-Mint említettem nekem főként inkább egészségügyi okok miatt szokott elmaradni. Hogyha "büntetlenül" megtehetném akkor valószínűleg minden nap borotválkoznék, amennyire persze az időm engedné.


"Ahhoz mennyi idő kell, hogy már látszódjon valami szakáll-féleség és ne csak a borosta?"


-Emberenként eltérő a vélemény hogy ki mit nevez szakállnak és mit borostának, de én az egy hetes arcszőrzetet (magamon persze) már bőven a szakáll kategóriába sorolnám.


"Számotokra mennyiben ad hozzá a külső megjelenéshez? Mármint igényesebbnek gondoljátok magatokat akkor, ha meg vagytok borotválkozva?"


-Kicsit patt helyzetben vagyok mert nekem kifejezetten jól áll a borosta és a szakáll is viszont annyira már nem ragaszkodom hozzá hogy a borotválkozás elé helyezzem azt. Pár évvel ezelött (tinédzser) koromban még kicsit máshogy álltam a dologhoz. Sokszor megesett hogy hetekig esetleg hónapokig nem borotválkoztam és szakállt növesztettem. Mára már annyiban megváltozott a véleményem hogy hangsúlyozom MAGAMON egy kicsit igénytelenségnek érzem hogyha nem borotválkozok meg. Nálam már ugyanolyan rutinná nőtte ki magát mint pl. a fürdés vagy fogmosás.



Végszónak azt még hozzátenném hogy én ezekkel a szokásaimmal a férfiak kisebb részéhez tartozom. A férfiak nagyrésze (akik rendszeresen borotválkoznak) a tapasztalataim szerint sokkal inkább tekintenk nyűgként a borotválkozásra mintsem egy kellemes kikapcsolódásként.


Remélem rendesen meg tudtam válaszolni a kérdéseidet. Ha lenne még bármilyen kérdésed tedd fel nyugodtan.

2023. szept. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Noren1989 ***** válasza:

Nem borotvàlkozom, max töredék területeken.


Jólesik.

Kb 2havonta csinàlom.


Szakàllas manus vagyok.

2023. szept. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2 hétre elmentem nyaralni, semmi borotválkozás, eléggé máshogy néztem ki, de szerintem kellene 2 hónap is mire úgy igazán jól férfiasan nézne ki


Hogy meg legyen az a görög atléta stílus

29f

2023. szept. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én borostát szoktam hagyni, hetente vágom vissza "nullás" géppel. Nagyon ritkán borotválkozok (akkor is inkább szükségből vagy kényszerhelyzetben, pl épp nincs működő szakállvágóm), de azt nem szeretem, mert csak szétvagdos a borotva, pattanásos leszek, és még annyira nem is áll jól. Naponta kéne azt csinálnom, ha borotvált arcú akarnék lenni.

Sokszor gondolkodtam a szakállnövesztésen, de 2 hétnél nem bírom tovább. Valamikor akkor kezdődik nálam a homeless style, és utána még vagy 1 hónapig kéne kibírni, hogy lássam, hogyan nő a szakállam, és hogy abból mit lehet kihozni; ehhez még nem értem meg. A rövid borosta viszont jól áll, kényelmes is.


33F

2023. szept. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!