Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lehetséges, hogy az én bőrömne...

Lehetséges, hogy az én bőrömnek a rizsvíz nem használ, inkább árt?

Figyelt kérdés
Sziasztok, pár napja kezdtem el rizsvizet használni az arcomra. Mikor először próbáltam, bizsergett tőle az arcom, de utána már nem volt ilyen. Ma viszont megint bizsergett, viszont miután vízzel lemostam, még utána is. Nem tudom, hogy köze van-e ahhoz, hogy előtte testápoló volt az arcomon, mert mióta használom a rizsvizet most először kentem magamra testápoló használata után kb egy órával. Valamint kijött 2 kicsi pattanásom is. És nem tudom, ez köthető-e hozzá, de a szám cserepes lett, és középen fáj is. Viszont a bőröm nagyon puha. Nos nem tudom, hogy ti is észleltetek-e ilyeneket, vagy valamit rosszul csinálok esetleg.. Pedig a rizset biztosan jól átmostam, azzal nem lehet baj. Vagy az lehet a baj, hogy nem hígítom?

2023. szept. 1. 23:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen házi praktikáktól kiráz a hideg.

Vannak mindben jó dolgok, ez igaz, de így olyan dolgok is bejutnak a bőrbe, amiknek nem kellene. Olyan jó rizskivonatos krémek vannak, amikben csak azt a részét használják, ami tényleg hasznos a bőrnek. Én inkább arra szavazok.

Az étel feldolgozatlanul nem azért van, hogy az arcunkra tegyük.

Főleg, hogy árt is. Szerintem ezt engedd el.

2023. szept. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát lehet elengedem inkább, mert szerintem nem normális, hogy viszketett az arcom meg bizsergett, ráadásul a pattanások se jelezhetnek jót, főleg, hogy ritkán vannak pattanásaim.. Ráadásul tegnap sérült bőrfelületetre is kentem
2023. szept. 2. 22:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt megkérdezhetem egyébként, hogy milyen testápolót használtál? Mert, ha nem minden mentes volt, akkor attól is lehetett az irritáltság. A legtöbb testápoló tele van illatanyagokkal.
2023. szept. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt a testápolót gyakran használom, soha nem volt vele bajom. Ma is használtam, és semmi irritáltságra utaló jel nem volt. De egyébként ilyen áfonyás testápoló
2023. szept. 3. 01:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Jézusom, miért teszed ezt magaddal??? Se semmilyen házi kutyulék, se testápoló nem való arcra. Honnan szedted ezeket a tanácsokat?? Ezt azonnal hagyd abba mielőtt tönkreteszed a bőrödet. Inkább keress egy jó kozmetikust és diagnosztizáltasd a bőröd majd használj olyan termékeket amiket ő javasol rá.
2023. szept. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, azért kérdeztem. Arcra maximum mindenmentes testtápolót szabadna tenni, pl CeraVe lotion. De a legjobb egy bőrtípusodnak megfelelő arckrém lenne. Ezek a testtápolók tele vannak illatanyagokkal. Jobb esetben csak azzal.
2023. szept. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De az miért baj, ha illatanyagokkal van tele? Mármint miért olyan káros?
2023. szept. 4. 00:43
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem minden illatanyag káros. A legnagyobb veszélye az, hogy nem tudod, pontosan, mi az, mert ez egy gyűjtőnév. Sok-sok összetevőből áll, akár több százból. Ezért érdemes kerülni.

Sajnos a legtöbb testápoló (90%) elég igénytelenül van megcsinálva. Gondolok itt arra, hogy tele vannak olyan anyagokkal, amik károsak (nem csak parfümmel). A bőrünk egyes részein ez nem eget rengető, de az arcunkon lévő bőr, főleg száj, szem körül a legérzékenyebb. Ezért oda semmiképpen nem kenném, hacsak nem minden mentes. Sokszor nem is látod, tehát nem úgy kell elképzelni, hogy lerohad tőle a fejed :D Hosszútávon, később is jelentkezhet a káros hatásuk.

2023. szept. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!