Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tudom hülye kérdés, de az...

Tudom hülye kérdés, de az mitől van, hogy az én sötétbarna hajam nyáron sose világosodik? Mások közèpbarna haja teljesen jól kivilágosodik nyár végére. Kiszívja a nap. Enyém max. vöröses fényt kap, de sose lesz világosabb.

Figyelt kérdés
2023. szept. 7. 19:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nem ez a legégetőbb kérdés a vilàgon, csak az én hajam alapból más típus, mint a magyar "módi", pedig az vagyok. Erősszálú, nehezen száradó, sok, erősen hullàmos, már-már inkább göndörös (de nem lokni göndör). Magyar nők haja 90%-ban finomszálú, egyenes, könnyen kezelhető.
2023. szept. 7. 19:46
 2/11 Noren1989 ***** válasza:
Esetleg befigyelt némi szlàv gén?
2023. szept. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

A sötétbarna hajból soha nem lesz természetesen úton világosabb. Túl sok és erős a pigment benne. Ha szőkíted, akkor is először vöröses lesz, majd narancsos és csibesárga.


Másrészt lehet rosszul állapítod meg a színét. Lehet te sötétnek vagy kozepesnek gondolod, de az a fodrász szinskala szerint nem is az. Pl sok közép vagy sötétszőke hiszi magát mondjuk világosbarnának.


Engem pl általánosban feketenek mondtak, pedig közép-sotetbarna a hajam(a skálán a fekete 1-es kódú én meg 5-össel festem a hajam, esetleg felezve 6-ossal, hogy ne legyen túl sötét).


Ami a második részét illeti: az egyenes-göndör haj sok mindentől függ.

Egyrészt a göndörséget vagassal és apolassal is jól ki lehet hozni, másrészt ha csak hullámos, akkor egy bizonyos hossz után már a súlya fogja kinyujtani. Aztán vannak konnyebben és nehezebben formázható hajak is.

Egyébként a legtöbb göndör fodrász szerint elenyeszo a valódi egyenes haj. A legtobbnek minimum hullámos a haja.


A te hajtipusod olyan, amilyen. Megfelelő apolassal a tiéd is lehet szép.

2023. szept. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Fodrász azt mondta, hogy 2B-3A a hajam göndörsége. Tudom miről beszélsz, hogy ritka az egyenes haj, de most tekintsünk el attól, hogy minimális hullámosság van az egyenes hajban, az attól még egyenes. A fodrászoknak nem is tanítják Mo-n a hullámos-göndör hajat. Meg nekem sok is nagyon és erősebb szálú, fodrász szerint a top 3-ba vagyok hajmennyiségben nála (elején mondta még, hogy mire egyenesre húzz a hajam, majd leszakad a keze, annyira sokat kell vele dolgozni).

Most alapból meg vagyok elégedve vele, direkt megnövesztettem hosszúra, így most csak hullámos, de nagyon-nagyon sok vele a meló, hogy úgy nézzen ki, mint annak, aki csak megmossa és megszárad a napon szépre a haja:D:D:D. Szóval azért össze se lehet hasonlítani a kettőt sajnos.

2023. szept. 7. 20:20
 5/11 A kérdező kommentje:
A szlávoknak ilyen a hajuk? Ezt nem tudtam.
2023. szept. 7. 20:21
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Esetleg próbáld ki azt, hogy rétegekre szeded a hajad és eliszaritod a tincset, majd nagyfeju korkefevel egyenesre húzod. Esetleg próbáld ki a túlhidratalast. Az is nyújt a tincseken. Ez lényegében annyit jelent, hogy nem használsz protein tartalmú termékeket(max nagyon ritkán).
2023. szept. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Fodrász is körkefével csinálja és leszakad a keze. Nekem körkefével nem lesz teljesen egyenes, ha magamnak csinálom (sajna nem vagyok fodrász), de utána átmegyek rajta hajvasalóval, ha egyeneset akarok. Ha pedig olyat, aminek van volumene jobban, akkor hagyom úgy körkefésen. Szóval én is ismerem ezeket a trükköket, de köszi :).

Ha magától szárad, akkor göndör lesz és mivel sok hajam van, bekorpásodik, erre a fodrász is felhívta a figyelmemet, hogy mindig szárítsam a hajam, még nyáron is, nem kell 100%-ra, de egy 80%-ra legyen megszárítva kábé.


Nálam alapból egy hajmosás: megmosom 2x utána pakolás minden alkalommal ez olyan 10-15 perc, balzsamot nem használok, felesleges. Ezután direkt erre vett turbánban ülök egy fél órát, hogy törülközőszáraz legyen a hajam. Utána a tövét szárítom, ezután általában kikapcsol a hajszárító magától :D. Na akkor 5 perc várakozás, utána elkezdem körkefés hajszárítóval szárítani, na megint kikapcsol a körkefés hajszárító is (Remington márka, szóval nem gagyi), megint várakozás :D. Utána megint szárítás, megint kikapcsol, itt tartunk 80%-nál, a derekam és karom leszakad, úgyhogy itt ennyi elég is. Felteszem a hajamat lófarokba vagyis kontyszerűbe olyan gumival, ami nem töri és akkor éjszakára ennyi. Másnap reggel kedvemtől függően vagy így hagyom, vagy rávasalok (ezt kevesebbszer csinálom, havi 1-2x). Alapból amúgy szép esése lesz így a hajamnak, mármint olyan, mint amiket mások nagy hajcsavarókkal érnek el.

Reggel pl. hűvös időben nem tudok hajat mosni, mert nem szárad meg 1 óra alatt illetve szrrá se akarom szárítani, mert attól meg csúnya, szöszös lesz. Jelenleg hátközépig ér a hajam, szóval már a súlya is nyújt rajta szerencsére.

2023. szept. 8. 07:49
 8/11 A kérdező kommentje:
Bocs elírtam Rowenta márkájú a körkefés hajszárító, ami amúgy jó minőségű, szerintem egy nálam egy fokkal kezelhetőbb hajat teljesen egyenessé tudna szárítani.
2023. szept. 8. 07:53
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Van az a színmélység, aminél nem fakul a haj nyáron, hanem ég, szóval a naptól csak sötétebb lesz.

Az enyém is pont ilyen volt, amikor még nem festettem.

A telítetlen, sötét hajam teljesen fekete lett.

Részben latina vagyok. A sápadt képemen meg a zöldes szememen kívül az összes szőrszálam hiperpigmentált.

2023. szept. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Van az a színmélység amit maximum vörösesre tud szívni a nap, de ahhoz rengeteg időt kéne tölteni a tűző napon. Hamarabb kapnál napszúrast. Örülj neki, nem lesz élettelen fakó hajad nyáron sem.
2023. szept. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!