Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha nem használsz fényvédőt,...

Ha nem használsz fényvédőt, akkor tényleg 100x jobban öregedik a bőröd? Nagyon nagy gond hogy eddig sosem használtam?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok és őszintén én csak az elmúlt egy évben kezdtem el hallani arról hogy pár nő kb rimánkodik hogy télen felhős időben is kell a fényvédő meghogy ők ablak közelébe sem mennek fényvédő nélkül…


Ez tényleg ennyire fontos és már nagyon elrontottam hogy soha nem használtam eddig egy percig sem?

Naptejet azért nem használok mert kb 18 éves korom óta nem feküdtem ki a napra.

A bőröm egyébként nagyon fehér a szemem is világos, viszont a hajam sötétbarna

Én egyenlőre nem látom hogy nagyon öregedetem volna, kisebb mosolyráncaim vannak.


Meg Magyarországon azért nem olyan erős a nap.


Azt viszont bánom hogy másfél évig éltem 2 különböző országban munka miatt, ami sokkal délebbre van nálunk, ott sokkal erősebb a nap és ott sem használtam semmit, ha utcára mentem mert nem hallottam róla hogy kellene, vagy hogy ez ekkora gond

Ahogy mondtam napozni már több mint 10 éve nem napoztam.


Érdemes most elkezdenem vagy már mindegy ennyi év kihagyás után.

Jelenleg elég régóta betegszabin vagyok, nyáron sem mentem ki a házból, olyankor gondolom nem kell amúgy sem.



dec. 12. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
A fényvédö legföbb hatása, hogy D-vitaminhiányod lesz
dec. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Sose késő elkezdeni. Egyébként én se vagyok valami nagy megszállott. Nyáron persze, kenem, de télen jobban elengedem magam ilyen téren.
dec. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért nem 100x jobban, de megelőzésre a fényvédelem az egyik legjobb megoldás, szóval ha ez fontos számodra, akkor mindenképp érdemes használni. Most se késő elkezdeni, nincs ilyen, hogy bizonyos kor felett már mindegy :D Amúgy 29 évesen még fiatal vagy, persze, hogy érdemes ezzel foglalkozni.
dec. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nézz körbe. Rengeteg olyan ember van, akik már x évesek, és ha a bőrükre ránézel, nem rossz a bőrük a korukhoz képest, pedig amikor ők voltak fiatalabbak, akkor ennek a fényvédő egész éves használatának nem volt akkora "divatja". Szerintem amúgy sosem késő elkezdeni, még 60 évesen sem.
dec. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sosem késő elkezdeni, de nem feltétlenül szükséges. Pár éve lett ekkora hóbort a fényvédő mánia, ha megnézed az átlag embereket akik nem egész évben kint dolgoznak vagy nincsenek szénné szolizva, a többségnek nem olyan öreg a bőre mint, ahogy sokan előadják. Ártani nem árt ha használod, de a többség a mai napig nem használ ilyeneket.

Minden generációnak megpróbálják eladni az örök fiatalság forrását :)

dec. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!