Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Régebben miért kreáltak...

Régebben miért kreáltak szégyenfaktort a férfiak testszőrtelenítéséből?

Figyelt kérdés

Emlékszem, pártíz éve akkora tabunak és cikinek, meg furának számított, ha egy férfi meg akart szabadulni a hátán, hasán, mellkasán lévő szőrtől.

Piperkőcnek, bu.zisnak, férfiatlannak tartották.

Ma már hálistennek a kutyát nem érdekli, de nagyon fura volt anno, hogy nem vagyunk a saját testünk gazdája?



dec. 21. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Akik így vélekedtek azok nagyrészt olyan férfiak voltak, akiken semmi férfias nem volt a szőrön kívül, ezért ragaszkodhattak annyira hozzá. Most is van még ilyen bőven.


Pedig egy igazi férfi nem a szőrétől lesz férfias, hanem a viselkedésétől. Aki attól fél hogy leszőrtelenítve elveszti a férfiasságát, az az ember olyan is, szóra sem érdemes.


Az intelligensebb férfiak viszont tudják hogy nem a szőrön nem múlik semmi.

dec. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jaja, kb ugyanígy gondolom. Jól összeszedted.
dec. 21. 19:56
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
Egyszerűen van akinek nem tetszik. Mitől másabb ez, mintha valaki nem szereti a szőkéket vagy a barnákat? Mindenkinek más tetszik, nekem most is fura lenne, ha a páromnak csupasz lenne a lába(nő vagyok:D)
dec. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azért még a közelmúltban is szembesültem ilyen hozzáállással,a változás inkább bennem van,most már teszek rá,hogy mit gondolnak.
dec. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Még ma is vannak ilyen okoskodó emberek

Sőt van aki a szakál borotválását is bzisnak tartja.

Közbe meg pl.a hónalj szőrtrlenítés már alaphigiénia

dec. 22. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Vannak bizony! Engem elég sok kritika ér a szőrtelenítés miatt.
dec. 22. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én arra emlékszem csak, hogy sajnos Csubakka közeli rokonom lehet, mert fiatalon, már 18 évesen a vállaim, hátam, hasam, mellkasom elég szőrös volt. Egy végtelenül "kedves" osztálytársam tesi órán azt mondta, hogyha annyi tollam lenne, amennyi szőrszálam, akkor repülhetnék is. De volt becézve járóbekecsnek is, stb stb.

És igen, abban az időben furán néztek rám, ha leborotváltam.

Aztán elmentem egy elektrolízises szőrtelenítő nénihez, csak sajnos vagyonokat emésztett volna fel a dolog. És még a kozmetikus kozmetológus nénje is azzal jött, hogy miért nem fogadom el magam. (BANG!)

Aztán jártam később, már bőven az ezredforduló után gyantázós férfikozmetikába. Na ekkor már nem voltam csodabogár. A baj csak az volt, hogy szerintük is a férfilét emblematikus szimbóluma a mellszőr, így csak a hátamat és vállamat gyantázták. Olyannyira jól, hogy kiritkult, ma már alig van ott pár szál. A mellkas-has frontot meg eleivel rövidítettem csak, majd X ideje egy ún Bodygroom készülékkel, ami egy speciális villanyborotva, azzal letolom pár naponta. De a kollégáim egy része úgyszintén, manapság hálistennek nem foglalkozik ezzel senki a környezetemben.


Amit nem értek, hogy egy fréfinak ennyit sem lenne jogos tenni, miközben a nők műköröm kézen, lábon, szemöldök tetkó, szájfeltöltés, szájtetoválás, mindenféle hialuronsavas fiatalítás stb stb stb stb.


Még annyit, hogy a válaszokat köszönöm, nem pontoztam le senkit.

dec. 22. 09:05
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem is cikiztek a szőrösségem miatt suliban, aztán meg azért, hogy borotválom.
dec. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
"Engem is cikiztek a szőrösségem miatt suliban, aztán meg azért, hogy borotválom." - jaja, aztán próbáljon meg az ember igazat tenni :D
dec. 22. 15:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!