Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Anorexiából gyógyulok, undorít...

Anorexiából gyógyulok, undorító az arcom,mit csináljak?kêp

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, anorexiából gyógyulok jelenleg. Menstruációm a betegségem miatt 3 éve nincs. Az arcom tele van pattanással pedig foglalkozok vele. Az elyn's lab olajos majd géles tisztítóját használom (az utóbbit eggo arctisztító géppel),tonikukat, az acne control szérumjukat és a the ordinary hidratálóját

[link]

.

[link]

.

[link]


jan. 1. 13:01
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Hányszor írod ki a kérdést?

Térj át a normális étrendre, egyensúlyba kerülhetnek a bevitt tápanyag tartalmak.

Pajzsmirigy és hormontermelésed is lassan visszatér a normális kerékvágásba, de nem egyik napról (igaz most "eltelt" 1 év) a másikra

nem megy.

jan. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Normálisan eszek már,csak nagyon bűntudatom van, az arcom miatt meg állandóan bántanak :/
jan. 1. 14:33
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Ez hosszú folyamat. Hónapok kellenek, mire a szervezeted helyrejön, ebbe beletartozik a bőröd is. Esetleg megpróbálhatsz valamilyen agyagmaszkot a problémás részekre, de ne várj gyors eredményt.
jan. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek aknék, anorexia nélkül is előfordulhatnak sajnos. Bőrgyógyásszal, endokrinológussal kéne konzultálni, mert ez nem sima pattanás, amit megold pár kozmetikai kezelés meg smink (sőt, utóbbi csak ront a helyzeten sokszor).
jan. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Bőrgyógyász szerintem is.
jan. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem semmi baj nincs veled, szépek az ajkaid, arcod is.

Személyszerint én szeretem a nagyon vékony lányokat, mert cukik :) és a pattanásos arc is nagyon aranyos tud lenni, nekem jobban tetszik mint a (túlzásba vitt) sminkelt lányok

jan. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem ne használj arctisztító dolgokat vizen kívül, a magolajos dolgokat (napraforgó, repce, szója stb) teljesen kerüld el, az olajos magokat is. Szedj E-vitamint. Egyél gyümölcsöket, igyál gyümölcslevet gyakran.
jan. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
91%
Nálam is ugyanez volt, csak nem ennyire durván, mert 21 évesen estem ebbe bele. Amúgy sokmindent nem tudsz tenni ellene amíg nem áll helyre a hormonháztartásod.
jan. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj az arcoddal. Amíg a hormonháztartásod és az emésztésed keresi az igazságot (hagyd neki, meg felteszem, orvosi segítséggel gyógyulsz, ebben hallgass az orvosra, nem az internetre), amit helyileg csinálsz a kozmetikumokkal, látszólag rendben van, de mivel mégsem elég, én szalicilsavval erősítenék (behatol a pórusokba, segít az elhalt bőr fellazításában-eltázolításában - így az akne megelőzésében is):


A. az arclemosást szalicilsavas termékre cserélném, száraz arcbőrre kell felvinni, 2 percet hagyd rajta, utána nedvesítsd be, habosítsd fel és alaposan mosd meg (pl Eucerin Dermopure, Cerave SA). A szalicilsav tehát 2 percen át hat, aztán felvizezve már nem sokat tesz, akkor már a tiszítás a lényeg. Nem ez van a csomagolásra írva, de bőrgyógyásztól hallottam, kipróbáltam, és érezhetően jobb volt, pedig előtte is ugyanazt a flakon szalicilsavas lemosót használtam, csak felvizezve nem segített az aknén.


VAGY

B. a hidratálást cserélném szalicilsavasra (Pl.la Roche-Posay Effaclar Duo, van sima és színezett verzió is). A szalicilsav tehát rajta marad következő arcmosásig, emiatt száríthat.


Én egyébként felváltva hol lemosásnál, hol arckrémben használtam, egyszerre a kettő sok lett volna.


Amúgy ez a "ki kell várni" jószándékú üzenet, de nekem 10 év türelem se segített, szóval arra azért erősítenék, hogy a probléma lehet független is az anorexiától, és nem feltétlen türelemmel gyógyul.

jan. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!