Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanásos fejbőr mitől és...

Pattanásos fejbőr mitől és hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Több pattanás szerű pukli keletkezett a fejbőröm tetején.

febr. 23. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Alapos (!) samponos tiszítástól el kellene múlnia. Rendes sampon, semmi curly girl, semmi co-wash, kímélő, proteines, bond-building, nourishing, stb. butáskodás (ezeknél a műfajoknál nagyobb a kockázat, hogy a kímélés-táplálás a tiszítás rovására megy).
febr. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jelenleg a Vichy Dercosnak az Anti-Dandruff samponját használom ezelőtt több mindent kipróbáltam korpára és ez vált be a legjobban, lehet ez a sampon váltotta ki a pattanásokat?
febr. 23. 15:36
 3/3 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Eeeh, elvileg lehet, de a Vichy tud normális sampont csinálni, inkább amiatt aggódtam, hogy pl. valami sheavajas "mindenmentes" nem-tisztító sampon okozza. Ettől függetlenül tényéeg bármire lehet érzékeny a fejbőröd. Ha alaposan, és ahol a pattanások vannak, a fejed tetején is alaposan megmostad, akkor nem tisztítási probléma - kár, ha nem az, mert egyszerűen orvosolható lenne.

Szerintem, mármint én így csinálnám:

1. próbálj időutazni a fejedben, hogy fejtetőnél tuti nem nagyoltad-e el a hajmosást, különösen figyelj egy darabig, hogy ott is alaposan mosd (2x samponozás mellett már nehéz elrontani)

2. tedd félre ezt a sampont, moss bármi mással

3. ha egyik se jön be, akkor bőrgyógyász


Amúgy szívás, mert nehéz beválós korpásodás ellenit találni. Nekem a molyirtó szagú Nizoral vált be, de örülök, hogy megszűnt a probléma, és nem kell többet se "molyirtózni", se keresgélni.

febr. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!