Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ajánlanátok nekem egy nagyon...

Ajánlanátok nekem egy nagyon erős és tartós hidratáló krémet?

Figyelt kérdés

Jelenleg izotretinoinos kezelésen vagyok az akném miatt, az Inerta nevű gyógyszert szedem pár hónapja. Egy mellékhatását tapasztalom, de azt nagyon durván: rettentően szárad a bőröm. A Vichy 72 órás hidratálóját használom + egy bőrlágyítót, amit a bőrgyógyász írt fel, de szinte semmit nem érnek. Nagyon durván kiszárad a bőröm napközben. Már akadályoz a beszédben és a mosolygásban, mert egyszerűen annyira feszül, és ha kicsit jobban megerőltetem az arcizmaimat, kireped a sminkem a szám környékén + elkezd hámlani egy idő után.

Tudnátok ajánlani esetleg egy nagyon jó hidratálót, ami segít megszüntetni a hámlást és a feszülést?



febr. 23. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:
La Roche Posay Cicaplast ha azt még nem próbáltad, van belőle fényvédős változat is.
febr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én csak lokális tret krémet használtam, de az általa okozott "hozzászokásos"nszáradással az volt a tapasztalatom, hogy bár testesebb krém kell hozzá, többet is ki kellett próbálnom, mire valamelyik segített. (Vicc, de az egyik Garnier ureás testápolója volt végül a befutó, pedig tényleg már csak kétségbeesésemben kentem rá, amikor semmi nem használt. Nem ajánlom egyébként, illatmentes lenne az ideális, irritált bőrre különösen.)

Első lépésnek:

- Hámló bőr: nem célszerű hámlasztókat használni, mert irritálnak. Double cleanse viszont bevált - itt az első, olajos lépés funkciója elsősorban a már hámló. levált bőr kíméletes eltávolítása volt, arcmosás előtt szárazon 1-2 percig masszíroztam vele az arcom, de semmi durvulás. A finom masszázs amúgy is jól esett. Utána mostam le egy habzóval, szintén finoman, de alaposan. Végeredmény: sima bőr. Megtudni, hogy neked hasznos-e, akár a konyhai olivaolaj is is bevethető első lépésként, nem annyira kellemes, mint egy kozmetikai termék, de a lényeg kiderül (itt az olaj és az elhalt bőr közötti kölcsönhatást használod, majd lemosod az egészet - nem szívódik be semmi, nem marad a bőrödön semmi belőle, szóval ha nincs wellness igényed, úgy is oké, ha nem költesz rá).

- Szárazság: arcmosás után ne töröld szárazra az arcod, nedves bőrre kend fel a hidratálót, ha ki van száradva, akkor bőségesen. Hagyd utána megszáradni. Volt rá precedens, hogy lefekvés előtt kentem rá Vaseline-t is zárórétegnek, és hasznos is volt, de nekem a lokális használat (tret krém) egyszerűbb volt egy-két napot pihentetni, ezt te gyógyszeresen valószínűleg nem / nem olyan könnyen tudod megtenni (?) - ebben már nincs tapasztalatom, csak feltételezek.


Az 1-es által ajánlott Cicaplast egy testes, bőrnyugtatóval megküldött illatmentes krém, sokaknak bejött, nekem pont tret-re nem (kevés volt), de ritka kivétel vagyok. Az SPF-es verzióját sokkal korábban próbáltam és nekem nagyon irritálta a bőröm. Ha van olyan SPF-ed, ami bevált és megbízható, esetleg érdemes lehet kockázatkerülőnek lenni és a sima Cicaplast fölé rétegezni nappalra.

febr. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Remélem, hogy tényleg találok valamit, ami segít egész napra hidratálni a bőröm, na meg persze kompatibilis az alapozómmal.

febr. 23. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!