Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanások, amik nem múlnak el?

Pattanások, amik nem múlnak el?

Figyelt kérdés
Nem lehet kinyomni őket, és ugyanazok már 5 hete ott vannak! Nem nagyok, nem fájnak, nem gyulladtak, de egyértelműen pattanások, érzem, hogy van bennük cucc, csak mélyen. Jelenleg 4 ilyen van az arcomon. Ezekkel mit lehet tenni? Most tettem le a fogamzásgátlót, esélyes, hogy amiatt, de hogyan tüntessem el? :( 25 évesen úgy nézek ki, mint egy ragyás tini. Vannak mellette kisebb, vörös pattanások is.
márc. 26. 08:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Furunkulus-ok vagy egyéb aknék. Ezekkel vigyázni kell és ennyi idő alatt már bőrgyógyászhoz kéne menni. Nem tanácsos nyomkodni vagy nagyon szakszerűen kell, nem megfelelő nyomkodással elfertőződik az egész terület.

Illetve nekem furunkulus-hoz hasonló keléseim vannak immunbetegség miatt, nálam fordított esetben ezeket szakszerűen ki kell nyomnom, kinyomás nélkül maguktól szétrobbannak és maradandó hegeket hagynak. Úgyhogy egyáltalán nem mindegy, hogy milyen göbök. Ehhez már orvos kell.

márc. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én is oda tervezek menni, csak addig gondoltam hátha lesz valami.

Kinyomás nélkül nincs esély, hogy “lelohadnak”?

márc. 26. 08:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Általában Aloe gél és nadálytő gél segíthet, de szerintem ezt már ki kéne vizsgáltatni.
márc. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha ennyi idő alatt nem akartak lelohadni, akkor valami baj van és nem akarnak. ^____^""
márc. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nos, szerintem is, csak az orvos eddig mindig elküldött egy krémmel. (Azelőtt is voltak, hogy gyógyszert szedtem, így szinte biztos hormonális az eredet)
márc. 26. 08:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy cisztás pattanásról van szó?
márc. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!