Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Depresszió pattanások miatt...

Depresszió pattanások miatt 25 évesen, semmi nem segít, nyugtassatok meg, hogy nem olyan gáz?

Figyelt kérdés

14 éves korom óta pattis vagyok. Bőrgyógyászhoz haza járok, kozmetikushoz szintúgy, fogamzásgátlót is elkezdtem emiatt, hátha a hormonok miatt van (azóta a védelmi funkciója miatt szedem, de a ragyáimon nem segített), mindenféle vitamint szedek, ételallergia vizsgálaton voltam, fél fizetésemet gyógyszertári és drogériás termékekre költöm, még egy gyökérkezelhető fogamat is inkább kihúzattam, nehogy amiatt legyen… mégis… teljesen tönkremegyek. Már lassan eljutok odáig, hogy leszarom, nem veszek arcápolási terméket, nem megyek orvoshoz és nem eszem egészségesen, mert rohadtul nincs eredménye egyiknek sem. Inkább elfogadom valahogy, hogy egész életemben alapozó és púder lesz a fejemen.

11 éve megállás nélkül ragyás vagyok. Kinyomhatatlan, pici pattanások. Nem nagy gyulladt, hanem tele az arcom pici grízekkel. Nem múlnak el. 11 éve.

Smink nélkül sehova, ahogyan reggel felkelek az első, hogy felkenem, és estig le sem mosom, ha itthon vagyok se. Nincs önbizalmam, utálok emberek közé menni, utálom ha szép bőrű nőket látok, utálom magamat. Semmi sem tenne annyira boldoggá, mint egy tiszta arcbőr. Elegem van abból is, hogy nem áll szépen az alapozó, hogy nem tudok szép sminket se csinálni ezek miatt. Abból, hogy a párom előtt is sminkben feszengek egész nap (őt nem zavarja, én undorodom magamtól, ha úgy lát.) Strandra is csak sminkbe megyek, nem tudok felszabadultan lemerülni a víz alá, mert undorodom a bőrömtől. Nagyon nagyon elegem van, én egész életemre pattanásokra vagyok ítélve?

Legutoljára elbőgtem magamat a bőrgyógyásznak, hogy írjon fel valami erős szart, az se érdekel, ha kiszárad a bőröm, de nem tette. Szerinte erre nem kell, mert nem cisztás pattanások, felesleges. Már az orvos sem segít, pedig depressziós vagyok miattuk. :(

[link]

AZ EGÉSZ FEJEMEN ILYEN! :(


ápr. 1. 06:02
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Az utolsó bejegyzésben roaccutane, sotret stb volt az, amiért könyörögtem.
ápr. 1. 06:05
 2/29 anonim válasza:
78%
Tesóm is ilyen volt. Az segített neki,hogy a bőrápolást a lehető legalapabb dolgokra szűkítette le. Reggel semmi, csak hidegvizes , este pedig egy egyszerű lemosó (G&g Jelly joker), hidratáló (g&g hydration station) és hetente kétszer szalicilsavból 4 csepp. Egy hónap alatt elmúltak a pattanásai.Évekig szenvedett, most alapozót sem visel,annyira szép a bőre!
ápr. 1. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is ilyen, csak gyulladt pattanások és hegek is társulnak hozzá. Nem örülök neki, de pont nem befolyásolja az életemet.


Neked csak egy pszichológus kéne, mert ez nagyon nem oké. Valami mélyebb probléma van a háttérben, ami miatt ennyire rákattantál a témára és kis túlzással ekörül forog az életed.

ápr. 1. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Az segített, hogy nem használt semmit? :0

Én már méregből, de pont azon gondolkozom, hogy lemosó, tonik, hidratálógélre szűkítem, és minden orvosi krémet meg drogériás hámlasztómat, pakolásomat kivágom a kukába.

Akkor lehet tényleg megpróbálom.

Jelenleg a rutinom: Lemosó, azelainsav, niacinamid, c vitamin szérum, hidratálógél.

Hetente 2x belerakok egy aha savas hámlasztást, utána agyagmaszkkal. + reggel este kenem magam Zineryt oldattal.

ápr. 1. 06:15
 5/29 A kérdező kommentje:
#3 Nem ekörül forog, csak kijött belőlem. Van munkám, családom, hobbim, ettől még szar, hogy nem szép a bőröm. Főleg azért, mert én egy (még ha beképzeltség is ilyet mondani) csinibaba típus vagyok. Mindig rendben a hajam, sminkem (amennyire a pattanások engedik), edzek, szép az alakom, szépen öltözök, de ezek miatt annyira csúnyának érzem magamat. Az ember néha besokall ha 10+ éven át ugyanazzal küzd. Nem én vagyok az egyedüli.
ápr. 1. 06:18
 6/29 anonim ***** válasza:

Olvasd el kérlek ezt a cikket és gondolkodj el rajta :

[link]


Miket eszel és miket iszol? Mennyi vizet iszol meg egy nap?


Mennyi olajos és zsíros ételt eszel napi szinten?


Arcápolás: a kevesebb néha több.

ápr. 1. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

#6 ebben a lelki dologban nem igazán hiszek.


Ritkán eszek olajos ételeket, írtam is, hogy figyelek rá, de mivel nem segít az egészséges étkezés sem, lehet elkezdek olajos kajákat is enni, mert minek vonjam meg magamtól, ha nincs értelme? :/

ápr. 1. 06:30
 8/29 anonim ***** válasza:
59%
Hát kívánom hogy ez legyen a legnagyobb gondod hogy pattanásos vagy
ápr. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, attól, hogy valamiben nem hiszel, attól még létező jelenség.

A legtöbb betegség lelki eredetű.


Pl. milyen fizikális tünteid is vannak, mikor nagyon stresszes az életed?

ápr. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
#9 semmilyen. Csak stresszelek. Eddig bármi bajom volt, orvos gyógyította.
ápr. 1. 07:02
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!