Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit rontok el gyantázáskor?

Mit rontok el gyantázáskor?

Figyelt kérdés

Eddig mindig borotválkoztam vagy epilátort használtam, de ma ki akartam próbálni a gyantázást, úgyhogy vettem egy gyantázószettet.

Felmelegítettem, hogy folyjon, felkentem a száraz bőrömre a szőrrel megegyező irányban, rányomtam a papírt és lehúztam, de szó szerint semmit sem szedett le, pedig elég hosszú már a szőröm. Több helyen is megpróbáltam magamon, mert azt hittem, hogy ez a baj, de nem működött, úgyhogy most tiszta gyanta vagyok és ragadok, ráadásul egy szálat sem sikerült kitépnem.

Van esetleg valakinek valami ötlete, hogy mit ronthatok el?

Kétségbe vagyok esve, még youtube videót is néztem, de azalapján is jól csináltam.



ápr. 3. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Határozottan húztad le, gyors mozdulattal?
ápr. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Először én is azt hittem, hogy ez a baj, de többször is megpróbáltam, szóval egyszer biztos gyors volt, ha először nem is
ápr. 3. 19:23
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Csekklista:

1. Melegen felkenni szálirányban

2. Papírt rásimítani szálirányban, határozottan (szorosan)

- Vár, hogy kihűljön -

3. Papírt lerántani szálíránnyal ellenkező irányban, határozott mozdulattal


Stimmel? Nem stimmel?

ápr. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem vártam eleget, hogy kihűljön, azt honnan tudom megállapítani?
ápr. 3. 19:49
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Kenj fel egy foltot, papírozd le, várj 2 percet, akkor már biztos kihűlt. Nem lehet zsíros a bőrfelület, amikor hozzákezdesz a mókához. Ha így se szedi le, akkor béna a gyanta.
ápr. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na lehet, hogy ez a baj, hogy nem vártam 2 percet, mert a csomagoláson nem írta, hogy kellene, szóval pár másodperc után le is téptem
ápr. 3. 20:22
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Nekem gyantapatronos gépem van, azzal nem kell két percet várni. Picit ki is kell feszíteni a bőrt, miközben letéped. Én gyantázáshoz való papírcsíkot használok. Nálad mit jelent a gyantázó szett? Patronok gépet? Vagy fazékban melegítőst? A patronossal van tapasztalatom, ha lenne még kérdésed.
ápr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Vaej amig kihul. Azert is ragadsz mert nem hult ki. Ha kihul akkor szilars es ugymond beelkot a szor
ápr. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Gyenge a választott gyanta

Túlmelegítetted a gyantát (tönkremegy a túl nagy hőtől)

Zsíros a bőröd (egyszerű babaszappannal alaposan mosd meg előtte)

Babaolajos vattával tudod a maradék gyantát eltávolítani.

Melyik gyantád van? A patronos gyantát gép nélkül úgy kell felmelegíteni, hogy egy nagy bögre vízbe állítod és megmikrózod. Víz nélkül nagyon hamar túlhevül a mikróban.

ápr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!