Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Honnan lehet tudni, hogy egy...

Honnan lehet tudni, hogy egy kozmetikumot tetszteltek-e állatokon? Elég kevésre van ráírva, hogy nem. ( vagy csak én vettem így észre). Amelyiken nincs ilyesmi feltüntetve, azt nagy valószínűséggel tesztelték állatokon?

Figyelt kérdés
szertnék olyanokat asználni, amiknél nem. ha valaki tud ilyen márkaneveket, annak is örülnék
2009. jan. 6. 11:43
 1/6 anonim válasza:

az AVON katalógusra azthiszem rá szokták írni, hogy a termékeiket nem tesztelik állatokon. De ezt biztosra természetesen soha sem lehet tudni. A multik kegyetlenek :P

Meg amúgy sem tudom, hogy mi annak a jogi feltétele, hogy ráírhatják. Mert ugye lehet hogy van egy al-vállalatuk más néven, aki folytat állítkísérleteket, de így nem az ő nevükön van. Tehát kiírják, hogy ők nem tesznek ilyet. Najó, talán nem így csinálják... de én sok kiskaput el tudok képzelni. Nem kell mindent rögtön elhinni, ami a csomagoláson van. Szabályok ide vagy oda, a nagyvállalatok számára nincsen törvény.

2009. jan. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én pont nemrég találtam rá egyre, ami nagyon jó is és rá van írva, hogy erőszakmentes és állatkísérlet nélkül készült.

De itt egy lista. Remélem egyre többen leszünk, akiknek ez is számít választáskor.

[link]

2009. jan. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, amit én vettem nemrég az ANNEMARIE BÖRLIND márkájú.
2009. jan. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
45%
És akkor inkább magadon teszteled?
2009. jan. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon sok kozmetukumnál, még ha rá is írják, hogy not tested animals, sajnos nem mindig igaz. régebben én is nagyon elvhű voltam ilyen téren, de aztán

nekem egy biológus vegyész magyarázta el, hogy vannak termékek, pl a samponok, ahol megoldhatatlan, hogy ne végezzenek állatkísérlelet. hiszen valahogy muszáj tesztelni, kimarja e a szemed vagy sem.

sajna ezek a multik gyakran bort isznak és vizet prédikálnak.

2009. jan. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ez tényleg vicces így, tényleg elég rossz ez benne, hogy akkor hol teszteljék? de csak meg lehet oldani, hogy ne kelljen senkinek ezért szenvednie. ha pedig nem, akkor nem kell annyi krémet használni.
2009. jan. 8. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!