Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hajamról van szó. Rengeteg,...

A hajamról van szó. Rengeteg, vöröses, nagyon erős szálú, mosás után természetes állapotban nagyon göndör.Kell-e féltenem? Vagy mit tehetek, hogy megvédjem?

Figyelt kérdés
Ha befonom, olyan vastag mint a csuklóm. Na most nekem mindig is az volt az álmom, hogy átlagos hajam legyen (tépett, egyenes). Mert ezt sosem lehet kibontani, szétáll, és vizesen fáj tőle a fejem. Most valóra vált az álmom. A hajamat felére ritkították (így 2x több mint másnak) és kiegyenesítették. Csak az a "baj" hogy minden mosás után újbók ki kell... Nagyon vigyázok rá. Csakis zárt területen bontom ki, utcán mindig a kabátom alatt van. Egy héten egyszer mosom meg, nem szárítom géppel. Vasalni( egy és fél óra...) sajnos csak a legnagyobb fokozaton tudom, de mindig megvárom amíg megszárad. Hetente egyszer csinálom. De inkább úgy hogy egy hét hullámos, egy hét egyenes. És így csak kéthetente kéne vasalni, de a hullámos nekem kellemetlen. Azt olvastam, hogy egy héten kettőnél többször nem egyenesítem akkor nem lesz baja. Viszont nővérem azt mondta, hogy az ő haja amiatt ment tönkre, és én hiába szeretnék átlagos hajat, azért nem akarom azt se, hogy ne legyen különleges... És még így is az a színe meg a mennyisége miatt... Szóval lehet baja, ha így csinálom? És mivel tudnám megvédeni? Ja és anyukám szerint mióta fodrásznál voltam, azóta nem annyira vörös a hajam, inkább a barna felé hajlik... Négy órát ültem ott... Lehetséges? Én nem látom, mert már megszoktam, és arra is másik ébresztettek rá, hogy vörös...
2009. jan. 20. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Valóban nem szabad túl gyakran... ez mondjuk nem igazán az egészség kategória, hanem a Szépség és divat.

Ha sokat egyenesítgeted, száraz lesz és töredezett. Vegyél balzsamokat, ápoló, zsíros pakolásokat, és ne egyenesítsd ki ilyen sokszor.

mellesleg: A göndör hajúak mindig egyenest szeretnének és fordítva, de általában az eredeti hajszínük és formájuk áll nekik a legjobban.

2009. jan. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Bár nem tudom ha más naponta csinálja, akkor az én heti vagy kétheti egyenesítésem... A színével nincs is semmi bajom. És tudom, minden egyens hajú ismerősöm olyat akar mint nekem... Csakhogy ők nem tudják, hogy milyen kellemetlen, nehéz kezelni, hőgutát kapok, a felkötöm a fejem fáj, ha vizes akkor is, nem látok tőle és még sorolhatnám...
2009. jan. 20. 17:06
 3/6 anonim ***** válasza:
42%
hát igen most sokan vasalják utánna csodálkoznak h töredezik meg ilyenek próbáld meg vizesen fésülni mert akkor ki lehet így egyenesíteni és egyépként nekem ilyen hullámos természetesen és én imádom szvalkivétel vok h hulámos hajjal egyenest akarok am meg ez egy divatos söveg: ó ne esik az eső be fog göndörödni a hajam szval ezt én szánalmasnak tartom.
2009. jan. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem nem avval van bajom, hogy göndör, hanem avval, hogy szétáll, hogy kezelhetetlen és ilyesmik. Örülj neki ha szereted a hajad, de nem hiszem, hogy tudod miről beszélsz. Ha annyi hajad lenne mint nekem, akkor nem néznéd le hogy az életemet akarom megkönnyíteni. Ha nincs kivasalva gyakorlatilag még megkötni sem tudom mert alig lehet összefogni. Arról nem is beszélve, hogy ha véletlenül nem viszek magammal hajgumit (ami persze ujjnyi vastag), akkor az egész napomat... mert semmit nem tudok tőle csinálni... És ha már sikerült megkötnöm akkor is lóg lefelé. Felkötni nem tudom, mert lehúzza a súlya és a fejem megintcsak fáj tőle... Szóval már bocsi, de azt hiszem nem tartozok a lenézendő kategóriába.
2009. jan. 21. 16:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia. Én teljesen megértelek, nekem is ugyanilyen a hajam, csak nem göndör, hanem ilyen hülye egy két hullám van benne. Most tervezem, hogy megritkítattom. Neked milyen lett utána a hajad? Kicsit félek, mert nem akarom, hogy ilyen ,,tépett-tyúk,, hatásom legyen.
2009. szept. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szép lett utána csak jó fodrászthoz menj, mert volt ahol csak levágták és bosszankodtak, hogy ha nekik ilyen lenne akkor lenyírnák kopaszra. Aztán meg vigyázni kell, hogy ha kint nedves az idő akkor ne engedd ki, + otthonra egy jó hajvasaló. Én úgy szoktam, hogy egy hétig göndör aztán egy hétre kivasalom, így kevésbé károsítja.
2009. szept. 17. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!