Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szőrtelenítési praktikák,...

Szőrtelenítési praktikák, tudtok tanácsolni valamit, pl. : lábgyantázás után? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Nyáron is eléggé kényes téma, hogy a lábnak mindig simának és fényesnek, szőrtelennek kell lennie. Nos, elég csúnyán tud kinézni gyantázás utáni 3. héttől kezdve, sebek jelennek meg, szőrtüszők nőnek be és fájni tud, ha ráborotválsz, ráadásul másnap kezdheted újra borotválni. És újra gyantázáshoz várni kell, amíg legalább másfél centis nem lesz, na most ez ordítani tud, pl nálam, akinek sűrű és fekete szőrszálai vannak a fehér bőrén...


Mit lehet tenni és hogyan oldjátok meg, hogy elrejtsétek a párotok elől a szőrös lábatokat? :D


Köszönöm szépen a válaszaitokat!


2011. jan. 2. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:

én is nagyon erős szőrű vagyok, általában mensi alatt megnő és legyantázom. nekem ez a trükköm.


20.l

2011. jan. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenképp a gyantát ajánlom! Ha a normál sebesít, próbáld ki a cukorgyantát. Az sem árt, ha van otthon silkepiled és ha kicsit ritkásabban nő, de még nem éri meg gyntázni, akkor azzal is neki eshetsz.

IPL-t nem ajánlom, mert a hatásához képest rohadt drága. Ne hagyd magad rábeszélni, csak akkor próbáld ki, ha a feketénél is feketébb a szőröd, viszont a bőröd fehérebb Hófehérke bőrénél. Ezt a kedves kozmetikusok elfelejtik közölni és mire rájössz, hogy hatástalan, már otthagytál párszázezret.

Amit még ajánlani tudok, mert nekem is ez használt a bajszomra, a tűvel történő szőrtelenítés. Kevesen csinálják, mert nem néz ki olyan sznobul, mint az IPL és nagyon macera csinálni, hiszen egy elektromos tűvel egyenként nyírják ki a szőrtüszőt. Vigyázni kell, mert van aki darabárat kér, van aki pedig időre fizettet, aztán a felét se veszi ki a mennyiségnek.

Amúgy én ennek hatására csináltam meg diplomás fejjel egy kozmetikusi sulit és a tervem ennek a típusú szörtelenítésnek a végzése, csak most kismama lettem. :)

Majdnem elfelejtettem, hogy ha a párod előtt el kell titkolnod, hogy szőr nő a lábadon akkor azt megette a fene.

2011. jan. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2011. jan. 2. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!