Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tehtenék a pattanásos...

Mit tehtenék a pattanásos arcböröm ellen?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. Tudom hogy a korral jár, ki könnyebben, ki nehezebben ússza meg. Nekem elég pattanásos az arcböröm. Pár éve csak a homlokom és a halántékom volt olyan. A homlokom mára már kicsit jobb lett, viszon a halántékom nem. Söt, miota kénytelen vagyok borotválkozni az arcom is csunya lett. Pedig gilette 3pengés borotvát használtam, most pedig vettem egy 5pengést. Dehát mit sem ér ez. Nagyon sok krémet használtam már, meg mindent amit ajánlottak, de nem tudom, amire mindenki aztmondja jo, utánaolvasok a neten, mindenki aztmondja kiváló nekem az se használ. Mit lehet ilyenkor csinálni? Mivel próbálkozzak? Annyira szerintem a helyzet nem sulyos, hogy börgyógyászhoz kelljen fordulni? Mondjatok légyszi valami konkrétat, részletesen. Fiu létemre nem nagyon értek ehhez, anyu szokta mondani hogy ezt csináljam meg azt. Csak jo lenne, ha valami máe használna is végre.

16/F


2011. jan. 3. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Menj el kozmetikushoz! Mindenféle sz.rt ráken az arcodra, majd gőzölteti, aztán elkezdi nyomkodni. Utána kb egy hétig szörnyen fogsz kinézni, de utána a pattanásaid 90%a eltűnik. És a kozmetikustól egyszer én még vettem egy olyat hogy "fekete szappan" és az is rohadt jól kitisztította utána még elég jó ideig. Aztán 2-3 hónap múlva megint menni kell és meginálja újra a fejed, de egyre kevesebb pattanásod lesz... 15F
2011. jan. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Erre én is kíváncsi lennék. Én csak 14 vagyok, mindenféle kenceficét használtam már, de nem vált be... Szóval a kérdezővel együtt várom a hasznos tanácsokat!

És kérdező, remélem nem zavar ha lementettem magamnak a kérdést, engem is érint ez a probléma, és elég kellemetlen... :S

2011. jan. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Alkoholos tonik, de inkább alkoholos arcszesz.

gyulladáscsökkentő, napi 5x -i mosás jelentős változást okoz

2011. jan. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A rendszeres tisztítás,arcradír használata.Szerezz be egy agyagos maszkot,felszívja a fölösleges faggyút,segít tisztán tartani a bőrt.
2011. jan. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Furcsa modon én még csak fiatal fiukon vettem észre hogy használ nekik a kozmetikus.Én hiába jártam nem használt.Mikor egy honap mulva visszamentem megint kezdhettük előről.

A fekete szappant is használtam(igaz elég drága,de gazdaságos),de ha elfogy megint előjönnek a ragyák.A napi 5szöri tonikozásról és bőrradirozásról meg azt mondta kozmetikus,hogy az sem jo ha teljesen kiszáritod a bőröd,mert a szervezet elkezd dolgozni a szárasság ellen és még több pattanásod lesz.Igyál sok-sok paradicsomlevet...lugos hatású...egyensulyban tartja a szervezet"lugosságát-savasságát".

2011. jan. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
szeretném kipróbálni a fekete szappant. Utánaolvastam elég jokat irtak róla. Hogy is kell pontosan használni? Kell mellé valamilyen hidratáló?
2011. jan. 5. 19:13
 7/9 anonim válasza:

Nem hinném hogy kötelező mellé a hidratáló,ha akarsz persze használhatsz valami élyszakai krémet.A kozmetikusok árulják,nemtom a patikába lehet-e kapni vagy a drogiba.

Este fürdésnél jól bedörzsölöd vele az arcod aztán lemosod.

2011. jan. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Fekete szappant fodrászkellékesben tudsz venni!Kézzel felkened az arcodra és dörzsölöd,de ne mosd le hagyd rajta!Akár estére is rajta hagyhatod, ezt nekem kozmetikus mondta!

De ez nem elég ahhoz, hogy rendbe hozd az arcodat!Ki kellene havonta tisztíttatni kozmetikussal!Ha anyukád jár, kérd meg, hogy vigyen el téged is!De ha nem, és neked "égő" bemenni egyedül, akkor bőrgyógyászhoz kellene elmenned!

Én kozmetikus tanuló vagyok és, ahol gyakorlaton vagyok oda járnak fiuk és szebb szokott lenni a bőrük mikor visszajönnek!Nekik a kozmetikusom a Himalája sószappant ajánlja!Én is azt használom és szebb tőle a bőröm!DM-ben tudod megvenni 1000 Ft-ért!Egy rózsaszín sótömböt keres!Reggel és este kend be vele az arcodat és száradásig hagyd rajta, majd mosd le!De utána ne kend be semmivel az arcodat!Vigyázz vele mert a tömbből ahogy kiválik a só csikarhatja az arcodat, vattával vidd fel a sót vagy óvatosan magával a sótömbbel kend be!Google-ba keres rá azért!Ez mellet használhatod a feketeszappant is!

Jah és ne nyomkod magadnak az arcodat/tudom nehéz.../!Ha van is nagy patid,ami fehér azt is tiszta kézzel és utána mehet rá a sószappan!

Remélem tudtam segíteni!:D


21L

2011. jan. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsi: tiszta kézzel nyomd ki....ez lemaradt
2011. jan. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!