Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fodrászok! Hogyan kell ápolni...

Fodrászok! Hogyan kell ápolni a zsíros tövű - de száraz hajat? Hajolajat milyen gyakran lehet haszánlni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:
A szárazság ellen könnyebb tenni, mint a zsírosodás ellen. Én eddig bármilyen sampont próbáltam ki zsírosodásra, nem használt, sőt inkább gyorsabban zsírosodott. Nagyon szárítanak, ettől csak gyorsabb lesz a faggyútermelődés, viszont a végének nagyon rosszat tesz. Szárazság ellen az olaj a legjobb, akár minden nap használhatod.
2011. jan. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Fodrász ugyan nem vagyok, de azért leírom a tapasztalataimat, hátha hasznát veszed.

Hosszú hajam van. A tövénél 2-3 nap alatt bezsírosodik, onnantól lefele viszont száraz, így télen meg főleg. Nem a legjobb a tapintása. Egy ideje azonban sokkal jobb a tapintása. Tapasztalatom a kifejezetten zsírosodásra hajlamos samponokról a következő: sajnos ezek nem sokat érnek a problémánkra(kvázi, hogy zsíros a hajtő), ellenben az egyébként is száraz hajat még jobban kiszárítják és olyan szállós lett tőle a hajam. Kipróbáltam pár nagyobb márkát, de végül lemondtam ezekről. Igazából most azt csináltam, hogy ugyanolyan márkájú sampont, balzsamot és intenzív regeneráló spray-t vettem, ja és még egy hővédőt hozzá. Viszont az tényleg nem hülyeség, hogy közvetlen a fejbőrre nem tanácsos a sampont felvinni, hanem vízzel felhabosítva, magát azt a habot belemasszírozni a hajba. Ezzel is csökkentheted a zsírosodását a hajnak, hisz ezek a krémes samponok és ápolók elnehezítik a hajat. Emellett nagyon meleg vízben sem jó mosni, elvileg egy langyos víz lenne az optimális. Sőt, olvastam olyat is, hogy a hajmosás végeztével hideg vízzel öblítsük le a hajunkat, ettől nem zsírosodik úgy a haj.Ki is próbáltam nyáron, de hogy őszinte legyek, ahogy bejöttek ezek a hidegek, lemondtam róla. :)

Én a balzsamokkal úgy bánok, hogy a hajtőhöz már nem teszek belőle!!! Attól is csak zsírosodik. Tehát a hajam hosszára teszek belőle, rajta hagyom pár percig és jó alaposan kiöblítem. Ilyenkor betekerem egy törölközőbe és rajta hagyom egy ideig, majd akkor veszem le, amikor már csak nedves, tehát nem csöpög meg ilyenek. Na és akkor szépen kifésülöm, ráfújok az intenzív regeneráló spray-ből és hagyom természetes úton száradni. Persze ez az út nem mindig járható, így ha mindenképp szárítanom kell, akkor előtte fújok rá egy kis hővédőt és megszárítom, a haj növekedésével megegyező irányban, hogy ne borzoljam, törjem szét még jobban a hajamat. :)

Nekem ezek a dolgok váltak be, remélem találtál közte valami hasznosat. Viszont nekem tényleg nem ért semmit a Head&Shoulders és társai. A problémát egyáltalán nem oldotta meg. A töredezett hajra való samponommal mosva is tart addig frissen mosott haj érzése, mint a zsíros hajra való csodaszerekkel. Mert ugyebár vannak azokból is drágábbak, amik nagyobb valószínűséggel használnak, de azok sajna még inkább kiszárítják a hajat. :( Tehát átérzem a helyzeted, én is így vagyok vele, de azért remélem sikerül megoldást találnod rá. :)

2011. jan. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nekemis nagyon száraz a hajam...

de most vettem hajvégápoló olajat...és abból tegyél csak a végére ...akkor igazán jó,ha kivasalod és aztán teszed rá(puhább lesz)

én meg azt olvastam,hogy nyugodtan moshatsz minden nap hajat,csak inkább normál hajra való samponnal,mint zsíros hajuaknak:D

én minden 3napban mosok,de csak azért,mert brutál száraz lesz a vége,meg megszokás is:)

2011. jan. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!