Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanás ellen mit használjak?

Pattanás ellen mit használjak?

Figyelt kérdés

23éves lány vagyok

mivel ritkán vannak pattanásaim , amik főleg ahhoz a bizonyos egy héthez kötődik vagyis ilyenkor jönnek ki, ezért arra gondoltam hogy néha kell de akkor valami jobbfajta legyen..1000/db ra gondoltam vagy szettben esetleg 2000..rossmannban müllerben tescoban megvehető termékeket ajánljatok légyszi

bőrtípusom vegyes/száraz

homlok, orr néha zsíros, máshol nagyon száraz..

pattanások az orromon és a számfelett/orrom alatt jönnek ki..néha homlokon, orcán


2011. jan. 24. 08:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Én éjszakára kenek rá fogkrémet és leragasztom. Fele annyi idő alatt elmúlik és nyomtalanul eltűnik a seb. :) Picit lehet húzni fogja a bőrödet.
2011. jan. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi

olyat is szeretnék ami hidratál kicsit..

üdv

2011. jan. 24. 13:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Ecsetelő,nem nagy a probléma.Így csak akkor kell,ha szükséges.Uborkás maszk az egész arcra.
2011. jan. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon száraz a bőröm. Elképesztően húzódott és sokat szenvedtem vele. Nem használok semmi pattanás elleni zselét vagy kencét, mert az ugyebár leszárítja a pattanásokat, tehát szárítja a bőrt. És tisztító tonikot se használok, mert ezek nem csak a szennyeződéseket, hanem a bőr felszínén lévő zsírréteget is eltávolítják, amitől szintén szárad a bőr. És ez ugye rátenne még egy lapáttal a problémádra. Én a radiátorra vizes törölközőt szoktam tenni. Ahogy párolog, nedvesíti a levegőt, tehát ez a bőrödnek is használ. Kéthetente egyszer szánok magamra annyi időt, hogy kigőzöljem az arcomat. Forralok vizet egy edényben, fejemre törcsi és fölé hajolok. Mint amikor inhalál az ember. Utána még a nedves arcomat kenem be. Körömvirágkrémmel szoktam kenni esténként. De csak vékonyan, mert életben szívódik fel. Nagyon meghálálta a bőröm. Az alapozók, főlleg a púderek is szárítják a bőrt, ráadásul lélegezni se tud tőlük, a bőr meg csak úgy tud gyógyulni, ha levegőt kap. Továbbá figyelj oda napi folyadékbevitelre.
2011. jan. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A fogkrém tényleg jó. :)
2011. jan. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm!

a gőzölős módszer tényleg jo ötlet..körömvirágkrémem olyan van amit kézkrémnek írnak..ezt merjem arcra?

2011. jan. 24. 20:57
 7/8 anonim ***** válasza:

A tegnap 13:33-as válaszolónak üzenem, hogy vannak nagyon jó alkoholmentes tonikok, amik nem szárítják a bőrt. Főleg, ha utána használsz hidratálókrémet. :) Egyébként én is küszködök, de most több módszert is tesztelgetek, eddig mindkettő beváltnak tűnik.

1.) Egy fél Aspirin tablettát por állagúra törsz, és teszel bele egy-két csepp olajat. (Én testápoló olajat szoktam, de szerintem olivaolaj is lehet, vagy akármi más), összekevered egy fogvájóval, és ráteszed a pattanásokra. Vársz 5-10 percet, max negyed órát, lemosod, és vékonyan lehidratálod a bőröd.

2.) Bephanten, Bephanten plus, Neogranormon, Alsol vagy Sudocrem csak a pattanásokra. Én a Neogranormont és a Sudocrem-et használom felváltva, amikor itthon vagyok egésznap rajtam vannak a fehér pöttyök, de elég ha éjszakára felkened, csak figyelj arra, hogy ne aludd le... Picit kell csak tenni a pattikra, hogy éppen csak fehér legyen a krémtől. Ez gyulladáscsökkentő, és hámlasztó is egyben, nekem eddig ez a legszuperebb. Mikor úgy találod, hogy nincs már rá szükséged ! hideg vízzel ! lemosod.


U.i.: Nekem a fogkrém meg a hasonló sz*rok csak ronggyá szárították a bőröm, de a pattanásom 1* sem múlt el tőle, pedig nagyon sokat kísérleteztem vele.


18/L

2011. jan. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen a Bepanthen meg A Neo zsíros pospsikrémek, és nem hagyják száradni. Hiszen babák bőrére való, ami érzékenyebb és könnyebben kiszárad mint a felnőtlteké. Én egy időben Johnsons babaolajjal kentem magamat az arcomat is. Azt a nedves bőrre kentem fel. Ha Bepanthent vagy Neot használsz azt szárazra kenjed, mert a nedves bőrödön az életben nem messzírozod el. Körömvirágos arckrémem nekem is van itthon, de nem tudom milyen fajtád van Neked. Hát szerintem próbáld ki és ha jól érzi magát a bőröd tőle, akkor használd egészséggel. Ha kevésnek érzed, a valódi, nagyon sürű, zsíros, sárgásbarnás színű körömvirágkrém biztos jó lesz rá. Nem a legolcsóbb, de olyan tömény, hogy nagyon nagyon kevés elég belőle, szal iszonyat sokáig tart. A gőzölést meg szívből ajánlom, mert nem csak felpuhítja az arcodat, hanem után könnyebben ki tudod nyomi az cuccokat az arcodon. Én néha teszek bele egy pár csepp illóolajat is.
2011. jan. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!