Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nivea arckrém. Miért van ez?...

Nivea arckrém. Miért van ez? (többi lent)

Figyelt kérdés
Nivea Creme-t használok az arcomra. Miért van az, hogy bekenem az arcomat, beszívja, aztán olyan olajos lesz a bőröm, mintha vizes lenne. Nagyon nehezen szívja be a bőröm.
2011. jan. 26. 13:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Azt jobb, ha nem is kened magadra, tele van káros anyagokkal!


Használj helyette shea vajat, az természetes és még a bőrödnek is jót tesz!

2011. jan. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Bocipók ***** válasza:
100%

A Nivea nagy márka, de sz@r az összetétele.

Amiben van ásványi olaj (mineral oil), az nem szívódik be, hanem megül a bőr felületén. Az ilyen krémektől ne várj semmit. Max a kezedre kend, arcra soha.

Ami jó minőségű, nem biztos, hogy drága. Olvasd a feliratokat, aminél az olajoknál növényi eredetűek vannak pálmaolaj (palmatum), növényi magvakból sajtolt olajok (seeds oil) azok nagyon jók.

Az sem igaz, hogy menjünk biztosra, válasszunk babakrémet, mert pl. pelenkakrémnek meg pont a víztaszító, nem felszívódó krémek jók, mert nem csípi ki a fenijüket a pisi.

Szóval a lényeg, olvasd a feliratokat, az a biztos.

2011. jan. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Zsíros krém. Én szeretem, de csak éjszakára kenem fel, ha nagyon ki van száradva az arcom, nappalra nem nagyon használj ilyet. :D
2011. jan. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ilyenek vannak ráírva, hogy: "világszerte a legkelendőbb hidratáló krém. Különlegesen gazdag és gyengéd ápolás a bőrnek. Tartósítószermentes, bőrazonos Euceritet tartalmaz."


Meg még pár összetevő van ráírva, de semmi olyan amiket írtatok.

2011. jan. 26. 17:33
 5/11 anonim ***** válasza:
Én pattanásos lettem tőle, pedig soha nem volt ilyen bajom...
2011. jan. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"világszerte a legkelendőbb hidratáló krém"


A reklámok miatt. Tudatlanok az emberek, és fogalmuk sincs miket kennek magukra. Keress rá a neten a "mérgező kozmetikumok" címszóra! Nagyon undorító a kozmetikai ipar. Nekik nem az számít, hogy neked szép bőröd/hajad, stb legyen, hanem a profit.


"Különlegesen gazdag és gyengéd ápolás a bőrnek"


Ezt írják a babaápolási termékekre is. Például szinte minden babafürdető nagy mennyiségben tartalmaz sodium laureth/lauryl sulfátot (az összetevőlistában mennyiségi sorrendben vannak az összetevők, és általában a víz után szokott lenni). Nézz nyugodtam utána, milyen hatásai vannak!


"Tartósítószermentes"


Persze. Nincs is rá szükség, mert szintetikus az egész - nincs ami megromolhatna benne.


"bőrazonos Euceritet tartalmaz"


Gondolom, az összetevő lista végén szerepel - vagyis raknak bele mutatóba.


Ha azt gondolod, hogy a hatóságok nem engednének káros anyagokat rakni a kozmetikumokba, akkor tévedsz. Edward Kennedy szenátor 1997. szeptember 5-én

- az akkor hivatalban lévő amerikai elnöknek, Bill

Clintonnak - írt leveléből idéznék egy részletet:


"...már 10 éve tudjuk, hogy kozmetikumaink minden harmadik alkotóeleme mérgező, mégsem tettünk eddig semmit ..."


És sajnos azóta se sok előrelépés van az ügyben.


De leíratnád az arckrémed összetevőit.

2011. jan. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor mit kenjek az arcomra, mert nagyon ki van száradva.
2011. jan. 31. 15:02
 8/11 anonim ***** válasza:
én is olyat haszálok,és nekem is pont az a bajom vele,hogy nagyon nehezen szivódik be :S szerintem válts át másikra
2011. febr. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát de melyikre? :-)

Voltam a Rossmanban, de nincs Aloe Verás krém. :(

2011. febr. 2. 12:20
 10/11 anonim ***** válasza:

20:58 as vagyok:

hát ezaz hogy én sem tudom sajnos hogy melyikre :)):( ha majd megtudok valamit valami jó arckrémről,értesitelek :D

2011. febr. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!