Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tudtad ezt, hogy mi az a 8...

Tudtad ezt, hogy mi az a 8 dolog amivel garantáltan tönkreteszed a hajad?

Figyelt kérdés

1. Szőkítés

A szőkítő vegyi anyagai behatolnak a kutikulán keresztül a haj belsejébe, és eltávolítják a természetes pigmenteket. Ezzel gyakorlatilag megváltoztatod a hajad struktúráját, és sokkal érzékenyebb lesz.

2. Dauer

Lényegtelen, hogy a tartós göndörítést vagy éppen az egyenesítést választod, a dauer mindenképpen nagyon káros. Gyakorlatilag széttöri a hajszálak belső szerkezeti kötését, majd újraformázza azt. A szőkítéshez hasonlóan fénytelen és száraz lesz a hajad, ráadásul a színe is kifakul, ha gyakran ismételed.

3. Melír és festés

A melír és festés nem olyan károsak, mint a szőkítés, de azért ezek sem következménymentesek. A hajadat ugyanúgy fakóvá és fénytelenné tehetik, főleg, ha az vékonyszálú.

4. Hajszárítás és vasalás

Hő hatására ideiglenesen megváltoznak a hidrogénkötések a hajadban. A gyakori hajvasalás ezért töredezetté teheti a hajvégeket.

5. Lófarok és fonás

Ha gyakran kötöd össze a hajad, vagy fonod be, ráadásul szorosan, akkor könnyen eltörhetnek a hajszálaid.

6. Fésülködés

Szerinted is százszor kell átfésülnöd a hajad ahhoz, hogy szép fényes és sima legyen? Gondold újra! Ugyanúgy, mint amikor túl sokat és erősen dörzsölve mosod a fogad, a hajad is károsodhat az intenzív fésülködéstől. Az sem mindegy, hogy milyen fésűt vagy kefét használsz, megéri egy jobb minőségűt beruháznod - még ha drága is -, hiszen kevésbé sérül tőle a hajad.

7. Gyakori hajmosás

A hajmosás célja, hogy megtisztítsd a fejbőröd. Azonban a túlzásba vitt hajmosás kiszáríthatja a hajad, mivel a természetes nedvességtartalmát is elvonja. Bár sokan vizsgálták és kutatták, hogy valóban káros-e a napi hajmosás, kiderült, ez valójában egyénfüggő. Ha túlságosan száraznak érzed a hajad, akkor mosd inkább ritkábban.

8. Hajhosszabbítás és afrofonás

Mindkettő egyértelműen széttöri a hajszálakat. Ha fáj vagy kellemetlen, kérd lazábbra, mivel ez a szoros hajviselet idővel akár hajhulláshoz is vezethet.


2011. jan. 29. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
az 5. szerintem hülyeség
2011. jan. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem hülyeség az 5-sem,mert az állandó hajgumi bizony töri a hajat..
2011. jan. 29. 18:30
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Ennyi a kérdés?H tudjuk-e? :) sztem ezekkel mki tisztában van
2011. jan. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem mindenki van tisztábban ezekkel,hiszen rengeteg kérdés érkezik,hogy árt-e a hajvasalás,vagy a hajfestés...Sokuk azt sem tudja,hogy nem jó minden nap hajat mosni...
2011. jan. 29. 19:05
 5/8 anonim ***** válasza:
akkor mit szabad csinálni egyáltalán a hajunkkal?
2011. jan. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Persze hogy mindenki tisztában van vele. A kérdés az hogy kit érdekel. Engem pl nem. Ez csak haj. Majd újra megnő.
2011. jan. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, tudtam, de nem mindegyik feltétlen igaz. A fonás ha nem túl szoros és óvatosan, jó gumival gumizzák be, akkor inkább védi mint károsítja a hajat. Ha ki van bontva az sokkal rosszabb, mert a dörzsölődéstől hamarabb fog törni.

Ez a százszor fésülős dolog sem így van. Régen az volt a szokás, hogy a nők (pl. Sisi is) esténként százszor kefézték át a hajukat. Nem fésülték, hanem természetes szőrből készült kefét használtak. Az nem ártalmas, sőt, serkenti a vérkeringést a fejbőrben, amitől állítólag a haj is gyorsabban nő. Azt is olvastam egy angol nyelvű szakcikkben róla, hogy edzi a hajszálakat tartó apró izmokat, ezáltal meg tudja hosszabbítani a hajszálak élettartamát. A fejbőrről az olajokat eljuttatja a hajvégekre, amitől puhább és fényesebb lesz. Szerintem nem véletlen volt a 19. században szinte minden nőnek legalább derék alá érő haja.

A hajmosásról annyit, hogy tényleg nem jó, ha rossz sampont használsz. Aki jobban képben van, az tud magának olyat választani, ami egyáltalán nem szárít és nem teszi tönkre. Vagy ott a másik opció, hogy sampon nélkül mos hajat. Itt nem ismertek ezek a módszerek, de Amerikában elterjedtek. Például a CO (conditioner only) vagy a WO (water only) washing. Van több verzió, mint a CWC, azaz a condition-wash-condition vagy a scalp wash, illetve a hybrid wash. Ezeket mind azért találták ki, hogy ne menjen tönkre a haj a mosástól.

2011. jan. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

De ha valaki sampon nélkül mos hajat (azaz vízzel) akkor zsírosabb lesz nem?


Amúgy meg én minden nap összefogom a hajam, mert nagyon idegesít és ráadásul még csikiz is. Ja és állandóan fésülöm. Sulis napokon inkább otthon hagyom a kefét, mert nem bírnám ki, hogy minden szünetben át ne fésüljem. :S

2011. jan. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!