Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért könnyezik a szemem ha...

Miért könnyezik a szemem ha kitépek egy szőrszálat az orromból?

Figyelt kérdés

Ha a bal orrlyukamból akkor a bal szemem könnyezik.

Ha a jobb orrlyukamból akkor a jobb szemem könnyezik.

23F


2011. febr. 11. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon érdekes megfigyelés...

És azt észrevetted már, hogyha megnyomod a két szemed között az orrodat oldalról, egészen a szemzugodban, akkor elkezd folyni az orrod? :D

Lehet, kicsit próbálgatni kell, de ha eltalálod, egyből folyik... nagyon durva! :D

2011. febr. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Próbálgatom nyomkodni de nem megy. XD
2011. febr. 11. 11:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Talán azért, mert fáj. :-/
2011. febr. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Persze hogy fáj.

De ha a hónaljamról tépek ki egy szőrszálat az is fáj, mégse könnyezik a szemem.

2011. febr. 11. 11:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Első: ott van a könnycsatorna! :)


Én ha kitépek egy szőrszálat az orromból, akkor tüsszentek! :D Szoktam ezzel szórakozni...

2011. febr. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én ha a fülemet tisztítom fültisztító pálcikával,köhögő roham jön rám.
2011. febr. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező egy reflexes reakcióról ír, szerintem amikor a fájdalomérzet továbbításra kerül, az érinti a könnycsatornát is. A fájdalomra általában egy elhúzódó, összehúződó reflexes válasz érkezik, a könnyzacskó összehúzódik az érintett oldalon és könnyezni kezdesz.


Az első válaszoló viszont nem spontán dologról ír. . A könnyzacskó a belső szemzugban, az orr külső részén helyezkedik el. Ha te az összenyomod, a benne található könnynek valahova távozni kell. Mivel az orrba nyílik a csatorna egyik része, az orrodba folyik a könny, ami által az orrfolyást is lehet tapasztalni.


A hónaljadból való kitépéstől azért nem könnyezel, mert a beidegződés máshol fut. Míg az orrból való kitérésnél lehet pont érinti vagy beidegzi a könnycsatornát is az adott érzékelő vagy mozgató ideg.

Mondok egy jó példát erre: a szív egyik idege a garat mentén húzódik. Veszélyhelyzetben a szív is gyorsabban ver, de ha elmúlik a felfokozott állapot akkor lassítani kell a szívet. Az agy az adott idegen keresztül egy lassító üzenetet küld a szívnek. Mivel a garat mentén húzódik, erre hatással lehet egy-egy dolog. Ha valakinek a torkán akad egy falat és nem tudja felköhögni vagy lenyelni, akkor az a garat falát nyomni fogja. A nyomás az ideget is nyomja, a szív pedig azt hiszi hogy a nyomás által keltett impulzus azt üzeni hogy lassuljon le. Ha folyamatos a nyomás, mindig újabb és újabb információnak tűnik, és a szív mindig újra és újra lassabb lesz, míg végül megáll, így lehet nem fulladás miatt hal meg az illető, hanem szívleállás miatt. Párhuzamba vonva a kérdéssel, lehet a könnyzacskó is kap a fájdalomingerből egy információt, amitől könnyezni kezdesz.

2011. febr. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is igy szokott lenni. :D:D
2011. febr. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!