Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kamillatea és citromlé. Hogy...

Kamillatea és citromlé. Hogy érdemes használni? Van valakinek személyes tapasztalata is ez ügyben?

Figyelt kérdés

Természetes szőke vagyok, de szeretnék kicsit világosítani rajta. Hallottam (illetve ezen az oldalon olvastam) a kamillateás-citromleves öblítésről. Egyben azt is olvastam, hogy nagyon ki tudja szárítani a hajat.

A kérdésem az lenne, hogy mennyi kamillateával és/vagy citromlével kell öblíteni? A kamillatea viszonylag frissen kell, vagy abszolút hidegen (szobahőmérséklet) is alkalmazható? És ha tényleg nagyon kiszárítja a hajat, használhatok hajbalzsamot? Ezt öblítés előtt vagy után kellene?

Előre is köszönöm a válaszokat. Minden vélemény, megoldás érdekel! :)


2011. márc. 6. 20:57
 1/1 anonim ***** válasza:

én nem használtam utána semmit,mondjuk "kemény" is volt egy kicsit a hajam,de azt olvastam,h nem is kell kiöblíteni meg semmi....de sztem te öblítsd ki,mert nem jó érzés utána pár órával.

"A hajszőkítés kamilla és citrom segítségével érhető el. Jó maréknyi szárított kamillavirágot negyed óráig főzzünk forró vízben, majd fedjük le és hagyjuk kihűlni. Aztán szűrjük le és csavarjunk hozzá fél citrom levét. Miután hajunkat a szokásos módon megmostuk öntsük le ezzel a keverékkel, masszírozzuk jól bele, majd hagyjuk a levegőn megszáradni. Rendszeres használata esetén a haj megőrzi világos színét."

sok sikert:)

2011. márc. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!