Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől lehet striás a mellem?

Mitől lehet striás a mellem?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a striák kialakulhatnak tehrességtől, hirtelen hízástól, fogyástól például. De ha egyik sem áll fent, akkor mitől alakulhatott ki?

17 éves lány vagyok, nagyjából 7-8 hónapja alakultak ki striák mind a két mellemen, de a mellméretem nem változott (vagy csak nagyon minimálisan). Mi lehet az oka?


2009. febr. 22. 23:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
hormonok is ugy olvastam valahol.
2009. febr. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

attól is lehet, hogy nem jó melltartóban sportoltál. Nem véletlenül van külön sportmelltartó.


ezek akkor keletkeznek, ha a bőr túl nagy igénybevételt kap. A klasszikus példa persze a hízás, vagy a terhesség, de ugyanilyen hatása van annak is, ha nagyon "beleng" pl. futástól, vagy más mozgástól. A bőrnek végülis mindegy, hogy fesziti valami, vagy húzza.

2009. febr. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem igazán sportolok, így nem hiszem, hogy ez lenne az oka. :S
2009. febr. 23. 13:48
 4/7 timido ***** válasza:
Szia! Ha gyorsan nő meg a melled, akkor is előfordulhat, hogy ilyen csíkok alakulnak ki. Nekem is gyorsan nőtt, és alul vannak ilyen csíkok, de már halványultak. Remélem tudtam segíteni!
2009. febr. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
17 vagyok énis és nekem felül nagyon csíkos és marhára zavar.. sőt. ha olyan a fény akkor valamikor még lilásnak tűnik a csík :/ nagyon egoromboló..
2009. febr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nekem is lilásak a csíkok, és egyre több lesz. :S

Utolsó előttinek: nem nőtt hirtelen a mellem.

2009. febr. 23. 21:04
 7/7 anonim válasza:
41%
Én 23 éves vagyok, nekem is évek óta vannak. Attól,hogy lila, nem kell megijedni, hiszen itt vékony a bőr, és erek azért itt is vannak, amik átlátszanak.
2009. febr. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!