Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyit ártok azzal a bőrömnek...

Mennyit ártok azzal a bőrömnek, ha soha nem tisztítom le az arcomat arctisztítókkal, és soha nem hidratálom?

Figyelt kérdés

Szóval ennek lenne valamilyen következménye?


És, ha tisztítom azzal segítek vele?



Csak azért merült fel bennem ez a kérdés, mert mi van ha az ilyen termékekkel csak rontunk a bőrünk állapotán? Vagy, ha a termékek miatt kezdünk el hamarabb ráncosodni?


Egyáltalán van valamiféle garancia arra, hogy azok a termékeket amiket használunk azok jók és valóban táplálják a bőrünket? Vagy ezek mind csak haszonszerzések?


MIt gondoltok?


Köszi a válaszokat.


2011. márc. 31. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
hát, ha nem is akarsz semmilyen terméket használni, akkor is minimum vízzel mosd meg az arcod, reggel este, mert este regenerálódik a bőröd alvás közben és ugye a bőröd is hámlik és reggel ezért kéne arcot mosni, este meg azért mert mész az utcán és a levegőből a por kosz szmog rárakódik az arcodra, a kezedet is megmosod vécézés után nem? bocs a hasonlatért de majdnem olyan dolog ez
2011. márc. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én csak tiniként használtam ilyen kencéket, akkor volt néhány pattanásom, nem volt olyan szép a bőröm. Olyan 18 éves korom óta semmit nem használok, csak néha néha, ha olyan kedvem van. Csak vízzel tisztítom, és krémezem, mert különben kiszáradna teljesen a víztől. Amúgy semmit. Gyönyörű arcbőröm van szerintem.


Amit írtál, hogy lehet elősegítik az öregedést, van benne valami. Én például a labelloról hallottam, hogy van benne olyan anyag, ami mindig kiváltja, hogy újra kell kenni. Mondjuk én is ezt tapasztaltam, és utáltam. Aztán "leszoktam" a használatáról, és az ajkaimnak sincs semmi baja.

2011. márc. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nekem zsíros az arcbőröm néhol egy kis pattanás és miteszeres az orrom...

nem tudom, hogy nekem kötelező(?) lenne-e arctisztítókat használni...

Ja és minden reggel és este vízzel megmosom az arcom. Reggel hideg vízzel.

2011. márc. 31. 16:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon fontos lenne használnod az arctisztítókat. A rengeteg szennyeződés rárakódik a bőrödre, eltömíti a pórusokat és csak még több pattanásod, mitesszered lesz + a bőröd nem tud levegőzni, megfelelően regenerálódni. Régen volt, hogy nagyon gyakran Pesten voltam (ahol ugye sok a por, szennyezett a levegő). Este lemostam vízzel az arcom, utána még arctisztító tejjel áttöröltem és rendesen elszíneződött a vattakorong. Tehát a víz önmagában nem tisztít elég alaposan.


A belső- külső hidratálás pedig szintén nagyon fontos.


Ha szeretnéd elkerülni a káros anyagokat, (ami érthető), használj natúrkozmetikumokat. Mostmár egyre több gyártó készít természetes alapanyagú termékeket.

2011. márc. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

És abban mennyire lehetek biztos, hogy azok a natúr termékek biztosan nem tartalmaznak káros anyagokat, csak természeteseket?

:)


Szóval az összetevőkben miket kéne olvasnom, hogy kiszűrjem a nem természetes dolgokat?

2011. márc. 31. 19:03
 6/7 anonim ***** válasza:
ha nem is akarsz mindenféle kenceficét használni megértem...de tény h manapság sajnos nem elég a viz a tisztitáshoz...a sok por, mocsok mindig beivódik a börödbe..plusz ha sminkelsz akkor azt sem viszi le a viz teljesen...ne állandóan kenegesd magad...de egy kis hidratálás nem árt...plusz alapos tisztitás...esetleg probálj ki házi praktikákat...csomo recept található neten:)
2011. ápr. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon nézelődj:


[link]


Olyan termékeket keress, amik nem tartalmaznak "piros" összetevőket, lehetőleg csak zöldet, és sárgát.

Az összetevők melletti színek, azt jelzik, hogy mennyire károsak a szervezetre vagy mennyire irritálják a bőrt (a zöld kifejezetten jótékony hatású, a sárga közepes, a piros kifejezetten rossz és káros anyag).


Pl. ennek a Logona arctisztító habnak nagyon jó összetevői vannak, nincs benne semmilyen vegyszer.


Amúgy a Balea Med termékek (fehér csomagolás) is illatanyag, tartósítószer és színezékmentesek, vagyis eléggé bőrbarát kozmetikumok. Ebből találsz arctejet és tonikot is. Kb. 500Ft darabja.


A patikai, kikevert termékek is jók szoktak lenni, nem tartalmaznak felesleges anyagokat és nagyon olcsók.


Meg vannak házilag készíthető lemosók is. Ilyeneket nem csináltam, de neten keress rá.

2011. ápr. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!