Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha a haj élettelen miért kell...

Ha a haj élettelen miért kell rá hajpakolás/balzsam?

Figyelt kérdés
Mindig azt mondják, hogy a balzsamot csak a hajvégére tegyünk, a hajtőre ne. De nem értem ha a haj élettelen miért kell rá hajbalzsam?
2011. ápr. 26. 05:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért, mert mivel élettelen és nincs benne keringés könnyen kiszárad és megsérül. A balzsamok és pakolások nagyrészt a vizet próbálják pótolni a hajban és védőréteget képeznek a felszínén, ami valamilyen szinten megvédi a mechanikai károsodástól. A samponok mivel erős vegyi anyagokat tartalmaznak felfeszítik a hajat borító és a belső részét védő pikkelyes réteget, amit a balzsam zár le. Az csak marketingfogás, hogy ilyen-olyan vitamint tesznek bele, mert azok egyáltalán nem hasznosulnak. Azt belülről kell bevinni a szervezetbe.

A hajtőre is tehetsz balzsamot, de a szilikonoktól könnyen bezsírosodik a haj.

2011. ápr. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A balzsamot a haj egész hosszán kell eloszlatni nem csak a végeken. Persze ki kell hagyni a fejbőrhöz közeli részt, mert a balzsamtól zsírosodhat a hajtő.

A haj, bár élettelen, a balzsam teszi fényesség és rugalmassá. Ha kiszárítod, akkor majd törik, sprőd lesz, igénytelen hatást kelt. Én pakolást is használok havonta/2 hetente, amikor érzem, h szükséges. Olyankor a haj tapintása durva, és nem selymes :)

Nem költök drága szerekre. Legutóbb pl olivaolajat melegítettem picit (nem forraltam) és a hajam annyira ki volt száradva, hogy szivacsként szívta magába. Alufóliába tekertem, törölközőt tettem rá és kb 20 percig (10 perc is elég, de én elfelejtettem pontosan mikor kezdtem). utána a szokásos módon megmostam és BALZSAMOZTAM a hajamat :) Puha és kellemes tapintású lett a hajam. Nagyon felemelő érzés és viszonylag olcsó! Hisz olivaolajat egyébként is használok. De másféle olaj is jó! Pl lenmagolaj, dióolaj stb.. A napraforgó annyira nem! :D

2013. máj. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!