Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Más is bedőlt a sok arctisztít...

Más is bedőlt a sok arctisztítós reklámnak?

Figyelt kérdés

Csak mert én igen, de mint utóbb kiderült, csak kidobtam egy csomó pénzt az ablakon.

A Nivea Visage háromlépéses arcápolócsaládtól elkezdve, a Garnier Pure 3 az 1-benig majdhogynem MINDENT kipróbáltam, mégsem használt soha egyik sem. Három-négy napig mintha javulást véltem volna felfedezni, aztán még rosszabb volt, mint előtte, ennek örömére még többet kentem magamra, így előbb elfogyott és előbb "kellett" újat/másikat venni. És eddig bárkit megkérdeztem, mindenki ugyanazt mondta "Egyik sem használ."

A kozmetikus is ajánlgatott mindenféle marhaságot, neki is bedőltem, arcápolótejek meg hasonlók, aztán egyszer elegem lett a rengeteg pénzkidobásból, és úgy voltam vele, ha már semmi nem használ, akkor minek erőlködjek? Elkezdtem sima szappannal mosni az arcomat, reggel és este... És... Megjavult a bőröm! Először persze azt hittem, hogy kinőttem a ragyákat, és próbaképpen elővettem az egyik "csodaszert" (kac-kac). Két nap múlva megint jöttek, gyorsan visszatértem a szappanhoz, és ta-dám! A ragyák eltűntek, a mitesszerek úgyszintén és nem zsíros a bőröm. Első pár alkalommal kicsit (nagyon) kiszárította a bőröm, de kibírtam, hogy ne kenjek rá semmit, és így kb. egy hét után a bőrömnek beállt a normális faggyútermelése is.

Nemrég pedig pont anyósom (nővér) egyik ismerőse mondta, aki bőrgyógyász, hogy a sima szappanos víznél semmi nem tisztít jobban. Szóval akkor ez jelenthet valamit...

Azért írtam le ezeket, hogy segítsek azoknak, akiknek tényleg semmi csodaszer nem használ, hagyjátok őket a fenébe, és próbáljátok ki a sima szappanos vizet! Mert tényleg használ! :)


2011. máj. 2. 12:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
84%
Ugyanezt tapasztaltam én is, a drága, sz*rt sem érő kencéktől eljutottam a szappanig, azóta olyan a bőröm, mint a babapopsi! :)
2011. máj. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Jenny Junior ***** válasza:

=)) de jó, nekem szerencsére a jól bevált szerek mindig használtak (egy- kettő kivételével :DD)

egyébként ezt nevezik kozmetikai iparnak (rengeteg készítmény hozzászoktatja a bőrt ahhoz, hogy újra és újra megvedd a semmiért)

és amúgy használtok sminket? főleg alapozóra, púderekre gondolok

2011. máj. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%
Tényleg jó a szappan. Nekem is nagyon csúnya pattanásaim voltak, kozmetikus vagyok ráadásul, mindent kipróbáltam, amit ajánlottak mások, végül meguntam az egészet és hallgattam Ilcsi néni tanácsára és elkezdtem használni a szappant. És letisztult a bőröm! Azóta én is a szappant ajánlom a vendégeimnek mindenféle drága arctisztító helyett. Azért krémet utána szoktam használni.
2011. máj. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
12:42 Nem, én semmilyen sminket nem használok, illetve nagyon-nagyon-nagyon ritkán szemceruzát.
2011. máj. 2. 12:49
 5/26 Jenny Junior ***** válasza:
:) Köszönöm. Én sminkelem magam, és ezért érdeklődöm.=) Kérdezhetek valamit még, hogy márkára milyen szappant használtok? És milyen állagút kocka szappant, vagy folyékonyat? (Mert nekem a kocka szappan, borzasztóan kiszárítja a bőrömet.)
2011. máj. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Kocka szappant használok, és... Hát ilyen occót! xD De tényleg, nevesincseket. És natúrt, nem színezettet!
2011. máj. 2. 12:55
 7/26 A kérdező kommentje:
A folyékony szappan, az már majdhogynem tusfürdő, szóval azt szerintem hagyjad. Ha tényleg nagyon kiszárít, akkor kend le hidratálókrémmel. Nekem kb. egy hétig volt nagyon száraz, de utána beállt a rendes faggyútermelés! :)
2011. máj. 2. 12:56
 8/26 anonim ***** válasza:
91%
Nekem is ilyen tapasztalataim vannak. 23 éves koromig szinte mindent kipróbáltam a bőrömre (tönkre is ment, mert hegek maradtak utána), aztán végül elkezdtem Lanolinos Baba szappannal mosni és kék tégelyes Nivea krémmel hidratálni. Nagyon olcsón kijövök belőle, és tökéletes az eredmény. :)
2011. máj. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
69%
Sztem még azért is válhatott be a szappan, mert az végülis szárít nem?:S:D nekem szerencsére beváltak a kencék amiket használok... mondjuk sose használtam Niveát meg Garniert...
2011. máj. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok vele én is. Én csak Garnier-t használtam, de semmit nem használt.

Ugyanúgy kijönnek néha pattanások. Miteszeres ugyanúgy. szóval semmi lényege nincsen.

Szappant lehet kipróbálom akkor.

2011. máj. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!