Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Bőrproblémások mit javasoltok...

Bőrproblémások mit javasoltok 3 hónapos tetracyclin kúra után ami nem segített?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok 1 éve küszködök nagyon a pattanásokkal. Próbáltunk mindenféle krémet, 3 hónapja a bőrgyógyász felírt egy 3 hónapos Tetracyklin kúrát... ennek most már a vége felé járok, az elején úgy tűnt segít, de most megint nagyon csúnya a bőröm, csütörtökön megyek vissza az orvoshoz. Nagyon zsírosodó bőröm van, és a pattanások (sajna mélyről jövő, kinyomhatatlanok) a homlokomon jelennek meg főleg. Milyen lehetőségek vannak még fogamzásgátlón kívűl, és azt egyáltalán szedhetek-e? És akkor el kell mennem nőgyógyászhoz is, vagy az nem függ össze? Köszönöm!14/L
2011. máj. 16. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp belülről kell kezelned ,hogy ne is jöjjenek ki,mert eltüntetni már nehéz.

ÉN is sokáig küzdöttem pattanásokkal, míg rátaláltam a megoldásra. Vitamint kell szedned. Az egyik b3 ami másik a cink amit szedek és azóta semmi problémám nem jönnek elő, és kb 3 hét után eltüntetett mindent az arcomról. Régebben az antibiotikum kúra kb 3 ,4 hónap után volt hatásos.

Tehát b3 ból niacinamide 500 mg ot szedtem, a cinkböl 50mg ot,kb 2 hónapig, mostmár feleztem az adagot de igy se jönnek vissza.

És netről rendelem, mert igy olcsóbb mnitha patikában vennéd, nekem 3 havi adag 3000 ft körül van. :)

2011. máj. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
irass fel mást pl Roaccutan vagy Tenutan(az sokkal ygengébb)
2011. máj. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A tenutan hatástalan ,mert kb 3-4 hónap múlva kezd javulni és utána amikor abba kell hagyni még rosszabb lesz, a máját meg tönkreteszi. S ha megismétli a kúrát már nem fog hatni mert a szervezete megszokta. Tapasztalatból mondom.

A Roa meg nagyon erős és nagyon káros

2011. máj. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is tapasztalatból mondom,sokkal gyengébb mint a Roa,kevésbé roncsolja a májat és ha elmész vérvételre megnézik nem-e káros.Nekem teljesen rendben volt a vérképem sőt a bőröm is kitisztult,azóta 1 pattanásom sincs.Az pedig tévhit hogy a Roa örökre elmulasztja,barátom 1 éve szedet,akkor elmúltak most viszont ugyanolyan a bőre
2011. máj. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget! Roara azt mondja az orvosom, hogy ennyi idősen csak ha nagyon muszáj, és nekem annyira nem vészes. Meg az nagyon fényérzékennyé tesz, és most pont jön a nyár... azt mondta a bőrgyógyászom, hogy most szüneteljünk a gyógyszerekkel és duac gélt meg zineryt oldatot adott, ezek most eléggé jónak tűnnek! köszönöm mindenkinek!:)
2011. máj. 20. 19:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!