Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanásos a HÁTAM, van rá...

Pattanásos a HÁTAM, van rá vmi jó módszeretek?

Figyelt kérdés

Nagyon csúnya és itt a strand szezon:S Nem merek kimenni se, csak takargatom:S:(


Azon gondolkodom, hogy elmegyek egyedül egy nyílt vízi strandra és egész nap napozok, lehet leégek, de akkor talán szép lesz a bőröm..vagy nagyon nem ajánlatos?

Már mindent kipróbáltam, egészségesen étkezek és mégis..azért jutottam erre a döntésre.


Ha esetleg tudtok valamit ami nektek bevált, leírnátok?

Nagyon köszönöm szépen! :-)


2011. máj. 23. 14:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem is pattanásos, mindig a hajammal takarom, amennyire lehet...

Viszont nekem sokat használt az Aknesol és az Akneroxid 10-es gél.

2011. máj. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem is pattanásos, ilyenkor nyáron még mielőtt strandra mennél délutánonként megsüttetem a kertben a hátam.
2011. máj. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyik osztálytársamnak a váll,lapocka része pattanásos,napozott rá,és nagyon csúnya lett tőle:S

Egyébként úgy hallottam,hogy hintőporral be kell szórni,el kell "kenni",és attól jobb lesz.Vagy azt próbáltad már?

2011. máj. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

elmész szoliba fokozatosan növeled a bent töltött időt,nem egyből beleégeted a bőr felszínébe és akkor elmúlnak.

ha tudnád, hány olyan ember jár szoliba akikről nem is gondolnád, úgyszintén fiúk is... a másik meg csodálva nézi miért nincsenek pattanásaik... hát ezért. Csak nem mindenki írja ki a homlokára h. ő rendszeresen szoliba jár, ezért nem tudsz róla. Nem minden szolis csokibarna vagy narancssárga :)


hogy miért jó a szoli a pattanások ellen... azért mert először is az uv leszárítja a pattanásokat, másodszor az uv D vitamin termelésre serkenti a bőrt ezáltal nem nem valószínű, hogy újabb ki fog jönni, hiszen a bőr így már nem vitaminhiányos, harmadszor a szoliban sugárzott UV olyan fénytartományba esik (amitől kék fénye van) ami meggátolja a baktériumok kialakulását.

tehát mivel szárít ezért a zsír nem tömíti el a pólusokat, mivel nem vitaminhiányos a bőr, nem alakulnak ki újabb pattanások és a "kék fény" szintén meggátolja az újabb pattik kialakulását.


úgyhogy ez a véleményem.. járj el rendszeresen, de ne vidd túlzásba heti 1x rövid időre.

2011. máj. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a tartalmas válaszokat! :-)

Akkor mielőtt nagyon bejönne a strand szezon elmegyek szolizni.

A hintőporosat nem próbáltam,de majd kipróbálom!

2011. máj. 24. 07:10
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Szudokrém a megoldás.

8000ezer forint,és hatásos,barátnőmnek is csúnya volt a háta,aztán szép fokozatosan kente,és elmúlt.

2011. máj. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%
Napozz. Jobbat nem tudok. Ráadásul ingyen van.
2011. máj. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A napozástól nekem elmúltam a pattanásaim és nem mellékesen barna lettem.:D
2011. máj. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%
sudokremet nehogy használj csak ha már kinyomtad és sebes...tapasztalat csak gyulladtabb lesz!!!!!!!!!!
2011. máj. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Jóó nem használom a Sodukrémet!Nem szoktam kinyomkodni!:-)

Most, hogy jó idő van ki szoktam feküdni minden nap egy kicsit a kertbe és talán mintha javult volna.

De csak előjönnek újabbak és azokat szeretném leszárítani vmivel éjjel!

Akneroxidot mondta egyik ismerősöm. Az jó? Hatásos?

2011. máj. 25. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!