Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha beáztatom a hajam citromléb...

Ha beáztatom a hajam citromlébe akkor szőkébb lesz?

Figyelt kérdés
sötétszőke vagyok. szeretnék világosabb lenni. nyáron sokat szőkülök de szeretnék még ezen is segíteni.
2011. máj. 23. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:

A citromleves módszer azon alapul, hogy a kiszáradt, felszínileg roncsolódott hajban az uv sugárzás könnyeben roncsolja és színteleníti el a pigmenteket. Ha ez a cél, akkor igen, a módszer működik.

Ha ennél kíméletesebb módszert szeretnél, akkor kérdezd a fodrászt a koktélozásról, ez is károsítja a hajat, de annál csak 5 percre "nyitod meg" a haj felszínét, és utána semlegesítő samponnal és utókezeléssel lezárja a fodrász, míg egy citromleves áztatás után a haj felszíne maradandóan károsodik és ha nem is rögtön de télre tuti töredezett lesz. (de persze az természetes, csak szerintem nem árt ha tudod a hátterét, ahhoz hogy dönts)

2011. máj. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

és másról nem hallottál? sör/ecet/kamilla?

mi az a koktélozás?

2011. máj. 25. 15:39
 3/4 anonim ***** válasza:

A kamilla azért szőkíti a hajat szintén, mert megnyitja a haj felületét, az ecet ugyanaz, mint a citromlé lényegében, a sör pedig nem szőkíti szerintem egyáltalán.

A koktélozás az lényegében szőkítős samponnal való hajmosás, amivel 1 árnyalatot lehet szőkíteni a hajon. Fodrászatban csinálják és a fodrász keveri ki neked, kb 5 perc és olcsóbb is, mint a hajfestés és nem is olyan drasztikus.

2011. máj. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

de akkor ez a koktélozás is festés nem?

és akkor már nem mondhatom hogy eredeti a hajam :D

meg meglátszik ha lenő...nem?

2011. máj. 25. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!