Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyire nagyon egészségtelen...

Mennyire nagyon egészségtelen a szolárium?

Figyelt kérdés

Még sose voltam, de fontolgatom, hogy mielőtt hazamegyek a napsütéses magyarországra északról, fel kéne kicsit turbózni a bőröm, hogy ne égjek 5 perc alatt szénné.

Szóval az is nagyon káros, ha mondjuk heti 2-szer 5 percet szolizok?


2011. máj. 23. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Bár veszélytelen kikapcsolódásnak tűnik, mely a kellemeset összeköti a hasznossal, a helytelen szolárium használat akár komoly bőr és szem-problémák kialakulásához is vezethet, éppen ezért fontos, hogy tisztában legyünk a veszélyekkel és szabályokkal.
2011. máj. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szolárium­ozás használatánál fokozottan ügyeljünk ne csak a szolárium ágy, hanem bőrünk tisztaságára is. Hölgyeknél kifejezetten fontos a smink gondos eltávolítása és zsíros bőr esetén annak megtisztítása. Tájékoztassa a szolárium személyzetét, hogy mikor volt utoljára szoláriumozni, mennyi időt töltött napozással,és milyen kozmetikumokat,krémeket használt eddig. A recepciós hölgy segíteni fog a bőrtípus megállapításában, a megfelelő napozási idő kiválasztásában,és a tartós barnuláshoz, a bőr hidratálásához a megfelelő krémet fogja ajánlani.

és menni fog remélem tudtam segiteni:)

2011. máj. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
mondjuk úgy, hogy eléggé. A napsugárzással ellentétben ez mesterséges, és azt hiszem, monokromatikus fényt sugároz. Inkább óvatosan menj ki a napra lebarnulni.
2011. máj. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon,igazából veszélyesebb,mint a napfény rendes védelemmel.Itt észre sem veszed,hogy a bőr kiszárad,öregszik.Csak úgy 8-10 év mulva fogod áldani.
2011. máj. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Menjek ki a napra az jó vicc :D Itt most nincs nap, és ha van, akkor is csak nagyon rövid időre. És levetkőzni meg nem lehet, mert hideg is van hozzá, ezt írtam, eléggé északon vagyok, max az arcomat tudom természetes fényben napoztatni. De ha nagyon káros, akkor nem megyek, csak mondjuk nem tudom, hogy mi a monomicsodás fény (kéne amúgy tudnom?), és hogy a mesterséges uv fény miben más a természetestől.
2011. máj. 24. 23:10
 6/6 A kérdező kommentje:
És az önbarnító krém? Az ugyanazt idézi elő a bőrben mint a napfény, vagy valami színezéket juttat a bőrömbe?
2011. máj. 24. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!