Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért vagyok pattanásos 20...

Miért vagyok pattanásos 20 felett is?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok és sajnos még mindig pattanásokkal küszködöm. Nem olyan vészes a helyzet, messziről mondhatni szép bőröm van, de közelről nézve tele van apró pattanásokkal. Már mindenféle terméket kipróbáltam, naponta kétszer tisztítom az arcomat, hidratálom, heti egyszer tisztító pakolást teszek fel, de sajnos nem sokat javult a helyzet. Van valakinek bevált módszere?
2011. jún. 5. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem akarlak elkeseríteni, de én 27 vagyok és még mindig, ugyanez. Bőradírral valamenyire tudom enyhíteni, dehát sztem ilyen típusú a bőröm. Jó hír, hogy pont eért a ráncok meg mindenféle öregedés messzire kerül, legtöbben maximum 20-nak tippelnek...
2011. jún. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Hát, akkor marad ez, de legalább remélhetőleg később fogok ráncosodni:)


Amúgy a bőröm így is sokkal szebb, mint amilyen tini koromban volt, de nem vagyok teljesen elégedett. Mindig is tökéletes, baba bőrre vágytam.

2011. jún. 5. 21:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, miket próbáltál már, úgyhogy írok párat :)

Vény nélkül kaphatóak: Aknesol, Akneroxid nekem sokat segít.

A Sudocremről, teafaolajról is jókat hallottam.

Ha az ilyenek nem segítenek, akkor jönnek a bőrgyógyász által felírt krémek, tabletták: Zynerit, Differin, Duac gél, Dalacin-T, antibiotikumok.

Persze lehet hormonális is, vagy magas koleszterinszint miatt is, ezért érdemes lenne utánajárni kicsit (ha még nem tetted), hátha más okozza, nem a kamaszkor.

2011. jún. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 22 éves koromig még csak 1 mitesszerem se volt, aztán egyik napról a másikra pattis lettem. Szerintem ezt próbáld ki:

[link]

2011. jún. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

először is: túltisztitod a bőrödet

nem szabad. nekem is ugyanilyen a bőröm én és 23 éves vagyok

és a kozmetikusom azt mondta, minden második nap elég

arctisztitóval mosni, egyszer! kétnaponta egyszer, közben elég csak vizzel.

ne sminkeld.

lehet ételallergiád van

de ha hormonális, akkor mindennap igyál fitoösztrogéntartalmú-női hormon cickafarokteát, és mindennap egyél mentát, borsmenta teát, mert az lenyomja az androgén hormonokat

szülés után elmúlik, 30-40 között, alig látsz pattis nőt

hát ezért


amúgy meg fogadd el.

sok huszonévesnek van nemtökéletesbőre

nézd meg jól

azembereket


annál meg nincs undoritóbb ha valakinek összecsomosódik a fején a puder alatta meg kidudorodik a patti..

2011. jún. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25 vagyok és a rossz hír az, hogy a mai napig problémás a bőröm. Gyulladt pattanásaim már szerencsére nincsenek, de mitesszereim rendszeresen vannak és a bőröm is nagyon zsíros+tág pórusok. Ha ilyen a bőröd, sokat nem tudsz vele kezdeni, mert a faggyúmirigyek belső hormonális szabályozás alatt állnak. Amit tehetsz, az a felületi kezelés: jó minőségű, problémás bőrre való lemosók, hidratálók. Nagyon jó termék erre a bőrre a Nivea Visage Young család, nekem 100x jobban bevált mint a Vichy Normaderm, és negyedannyiba kerül. Még segíthet, ha nagy ívben kerülöd a chipset, tejcsokit, cukros üdítőket, zsíros ételeket, olajos magvakat. Ja és rendszeresen tisztíttasd kozmetikussal. Amúgy sajnos nem törvényszerű, hogy a problémás bőr nem ráncosodik korán, láttam múltkor egy szintén 25 körüli csajt a vonaton, neki is fénylő, tág pórusú bőre volt, de a homlokán már ott voltak a hosszú ráncok... na ez a dupla csapás...
2011. jún. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: azt kihagytam, hogy még amúgy fogamzásgátlót is szedek, de nekem az se változtatott semmit a bőröm állapotán. Vannak kimondottan csúnya bőrre való fogamzásgátlók, de szerintem az hosszú távon sokkal komolyabb gondokat okoz, mint a zsíros bőr...
2011. jún. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!