Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szolárium után viszketés?

Szolárium után viszketés?

Figyelt kérdés

Járt már úgy valaki, hogy szolárium után viszketett az egész teste? Én tavaly vagy tavaly előtt próbálkoztam utoljára szoláriummal, de még 3 perc alatt is az lett a vége, hogy viszkettem utána 1-2 napig. 6 percnél meg már elviselhetetlen volt a viszketés. Próbáltam mindenféle krémet, testápolót, olajat, kiszáradás ellen, előtte, utána... Semmi. Korábban nem volt ilyen gondom a szoláriummal. Most nem tudom, hogy meg merjem-e próbálni újra.

Valaki tapasztalt már hasonlót? Mi történhetett velem?

Egyébként elég keveset szoláriumoztam korábban is, talán 10 év alatt (20-30éves korom között) 30-40 alkalommal ilyen pár perceket.


2011. jún. 20. 01:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Volt nekem is kezdésnek, aztán szolikrémet használtam, meg másik szoliba mentem és megoldódott.
2011. jún. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát, rajtam semmilyen krém nem segített akkor, pedig vagy fél óráig válogattunk a pultos csajjal.

Most voltam másik szoliba. Hát a viszketés megvan. Azért kibírható, majd ritkán járok :)

Köszönöm a válaszod!

2011. jún. 22. 01:39
 3/7 anonim válasza:
Velem még szerencsére nem fordult elő, de sokan mondták már. Próbáld ki az EU-s 0,3-as csöveket, már lassan mindenhol bevezetik, annál nem éghetsz le, nem feszül a bőröd és nem viszket utána. Kicsit több időre kell befeküdni, meg nem annyira intenzív hirtelen, viszont kíméletesen barnít, és tartósabban mint a sima csövek. Nekem nagyon bevált.
2011. júl. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom, ilyen szoliba voltam (eddig összesen 2x), de a helyzet ugyanaz. Azóta rájöttem, hogy ha napozok, az is ilyen eredménnyel jár. Valami fényallergia lehet :S
2011. júl. 2. 23:12
 5/7 anonim válasza:
Hát hacsak nem vertek át és mégsem EU-s csövek voltak, de ha mégis, akkor sajna lehet napallergiád van. én szoliban dolgozom, és sokan jöttek, hogy viszket a bőrük a sima csöveknél, beküldtem őket a 0,3-as gépbe, és azt mondták ott nem. meg ha nagyon száraz a bőröd, akkor is viszkethet, mert a szoli is még tovább szárítja. szerintem ugorj be a bőrgyógyászodhoz és kérdezd meg, hátha mond valami okosat.
2011. júl. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Honnan tudom, hogy olyan-e a szoli? Az ajtón kint van a kis matrica, azt láttam. De magán a gépen semmi felirat nincs. Álló. Ennyi. Valamit mondott a csaj, hogy lassabban hat, és több időre is akart beküldeni, de mondtam, hogy szó sem lehet róla. Beszéltem is vele erről a viszketésről, és kedves volt, csak nem akar kitolni velem. Vagy mégis?! O.o

Az biztos, hogy a bőröm a sima szoliban, amiben 1x voltam elsőnek (mármint idén) iszonyúan kiszáradt, ebben az elvileg EU csövesben viszont nem. Ahogy a kérdésben is írtam, amikor először tapasztaltam, rengeteg mindent magamra kentem szárazság ellen. Nem is volt száraz a bőröm, most sem az, nem ez lehet a baj.

Persze elnézek majd bőrgyógyászhoz, csak még nem jutottam el odáig.

Azért furcsa, mert a fényallergiát egész másmilyennek írják le.

Köszönöm a válaszod! :)

2011. júl. 3. 13:50
 7/7 anonim válasza:
Szerintem az teljesen normális, ha viszket. Valamilyen szinten szárítja a bőrt. Ez ugyanaz, mikor beteszed a húst a sütőbe. Kérdezd meg ott, ahová jársz, hogy mit tudnak rá ajánlani!
2011. aug. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!