Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit használjak ha a bőröm...

Mit használjak ha a bőröm zsíros és száraz is ugyanazon a helyen? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval voltam kozmetikusnál és azt mondta nekem a legrosszabb típusú bőröm van: seborrhoea sicca: akkor a bőr fénytelen,felülete kiszárad gyakran hámlik, vízhiányos, feszül, sok mitesszer kíséri melyek nyomkodás után begyulladnak, könnyen kisebesednek, nehezen gyógyulnak be.Pattanások is tarkíthatják és ezek nyomában sajnos életre szóló pigmentfoltok, sebhelyek maradhatnak hátra.


Kérlek aki tud segítsen mert kétségbe vagyok esve.. :/ előre is köszönöm


2011. júl. 1. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Olyan kozmetikumokat kellene használnod, amik tisztítják a bőröd, de közben nem szárítják tovább. Ha kiszárad a bőröd, attól is kialakulhatnak pattanások, vagy csak irritált, csúnya piros lesz az arcod. Ajánlom az aloe vera alapú (lehetőleg gyógyszertári) készítményeket, illetve magának a növénynek a nedvével kenegesd az arcod.

A szép bőr alapja amúgy a táplálkozás. Igyál rengeteg tiszta vizet, friss zöldséget, gyümölcsöt minden nap fogyassz. Nem árt, ha valamilyen bőrtápláló vitamint is szedsz ezek mellé. A hangsúly a rendszerességen van, azonnali eredményt ne várj, de ha betartod ezeket, szebb lesz és rendbe jön a bőröd!

2011. júl. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vízhiányos, zsíros bőrre keress krémeket és igyál sok vizet.
2011. júl. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, megfogadom a tanácsaitokat! :)
2011. júl. 1. 17:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Heti egynél többször ne használj bőrradírt, mert akkor nagyon "lecsiszolod" a bőrödet, és gyorsan védekezni kezd és zsíros lesz az arcod, amiből következik a pattanás. Alkoholmentes tonikot használj, mert az nem szárít. Így eléred azt hogy nem is zsírosítod és szárítod, még jobban. A sok folyadék az jó ötlet!!!! Könnyű és egyben gyulladáscsökkentő krémet használj. Tudsz otthoni, könnyen beszerezhető "ételekből" pakolást csinálni. Gondolok pl.: a mézre túróra, vagy létezik banános pakolás is, ezek szoktak segíteni. Remélem segítettem.:)
2011. júl. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :) a mézet használom de majd kipróbálom a túrót és banánt is :D
2011. júl. 1. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!