Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit kezdhetnék a hajammal?...

Mit kezdhetnék a hajammal? Nem bírom tovább.

Figyelt kérdés

középhosszúságú hajam van, barna, nagyon vékony, és nagyon kevés, összevisszaságban szárad meg.Mindennap mosom, gyerekkoromban is másnapra tiszta zsír volt. Nem tudom, hogy ez genetika lehet e, de apukámnak szint úgy ilyen a a haja, de ő férfi, neki ez nem gond. Próbáltam csavarókkal, hajhab, beszárítani. Vagy másnapra lelapul, vagy mikor hajhabot használok a 4. nap után már inkább lelapul a hajhabtól, mintsem emeli.

Próbáltam én már mézzel, tojással, ricinus olajjal, ecettel, különbéle hajpakolásokkal helyrehozni a hajamat, nem sok sikerrel. Legújabb ötletem a dauer volt. A youtube-n találtam egy videőt, amint egy pasi a csaj haját mindeössze pár alufólia hasábból csinálja meg a lány haját ezsméletlen dússá. Én ezt is kipbóáltam + sok hajhabbal. Nagyon jól éreztem magam benne, beletúrtam a hajamban, és nagyon idegen volt, de hihetetlenül boldog voltam. De utánaolvastam a dauer hatásainak ellenjavaslatainak, és csak szinte ellenjavaslatot találtam. Nem lehet kifésülni, gyerekvállalásnál nem ajánlott, lelapul, csak is a sok és vastagszálú haj bírja, valakinek derékig érő hajból, lett dauerolva, majd annyira elrontotta a haját, hogy 5 centisre le kellet vágni. Nagyon sok negtívumot találtam.

Nem akarom elfogadni magam, gödör hajjal amit megcsináltam, eszméletlen jól éreztem magam, és nagyon jól állt.

Pénzem nincsen ilyen póthajakra, és az is csak még jobban szétroncsolná a hajamat. Most varga hajcseppet használok hajhullás ellen, annak sem látom eredményét.

Vágatni nincs merszem, nagyon rövidre, nincsenek olyan vonásaim, hogy megengedhetném magamnak .

Tudom, hogy szinte csodát várok, meg fogadjam el magam így. De nem megy, rosszul érzem magam a bőrömben.


A válaszokat és a hosszú beszámolóm elolvasását előre is köszönöm !

17/L


2011. júl. 5. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ismerős, nyugi. Hát az az igazság, hogy ezt kívülről nem lehet megoldani. Ugye részben genetika. Hagyd lenőni úgy, hogy egyenlő hosszúságú legyen, az többnek hat. Szárítani meg szárítsd be, nem tudsz mit kezdeni vele, de most hogy nyár van, ha otthon vagy, ne mosd feleslegesen. Egyébként ezt belsőleg kell megoldani, bármit kenhetsz rá. Menj el természetgyógyászhoz, ő szerintem tud segíteni. Szerintem vitamin hiányod van!
2011. júl. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szerintem is szedhetnél vitamint, hátha segít valamennyit.. úgy vágasd a hajad,hogy tömöttebb legyen a vége, így többnek tűnik..tehát ne legyen tépett

itt egy kép


[link]


amit még lehet,hogy sok körkefével szárítod a hajad, vagy levegőn hagyod megszáradni hajcsavarókkal, amik megemelik a hajadat (így a meleg levegő nem is károsítja )

2011. júl. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyszer én is kipróbáltam a dauert, és elmondhatom, hogy semmi jóvátehetetlen nem történt a hajammal.

Sajna, nekem nem állt olyan jól, úgyhogy ez volt az oka, hogy nem lett belőle ismétlés, elég hamar ki is nyúlt, mivel nekem viszont erős hajam van. 3 hónap múlva nem látszott belőle semmi.

Becsavarom, kb. beletúrok, és már rúgja ki magát.


Azóta már létezik olyan dauer, ami kímélőbb a hajadhoz.

Szerintem egy próbát megér.


Két jótanács: ne festesd, a kettő együtt katasztrófa.

A másik, hogy keress egy normális, jó fodrászt, és fogadd meg, amit a dauerolt haj ápolásáról, kezeléséről mond.


Mellesleg: hajfestésről is van ezer rémtörténet, aminek 5 centis haj a vége, és mégis mennyien festik a hajukat gond nélkül. :)

2011. júl. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne mosd mindennap a hajad. Ettől nem azt éred el h nem zsírosodik, hanem h még zsírosabb lesz! Elég 2 naponta hajatmosni, mert naponta nem egészséges és ettől is ugyan úgy zsírosodhat. Illetve amiket javasoltak, h növeszd egyenlő hosszúságúra, úgy többnek tűnik. Meg van olyan hajkefe, ami szétválasztja a hajszálaidat (nem tudom jobban elmagyarázni :D) és ha ezzel átfésülöd többnek tűnik.
2011. júl. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

utolsó: tudom tudom :S de nekem akkor ápolatlan lesz a hajam, ha nem mosom meg :S apukám is ezt csinálja.


20:36, csak az a baj, hogy a kímélő dauer is olyan, hogy bemegy a fejbőrbe, és a gyerekre nagy hatással lehet. és szoptatás közben sem lehet. Na most az nem két hónap, gyerekvállalás előtt fél évvel abba kell hagyni, utána 9 hónap, és míg szopik. Tehát akkor már elég ronda lenne a hajam


de köszönöm szépen a válaszokat, a hajfestésnél még jóval kisebb az esélye, hogy a haj tönkremegy, mint a dauertől

és félek, hogy a fodrász ajánlani fogja, mivel neki ebből származik haszna

2011. júl. 5. 21:55
 6/6 anonim válasza:
próbáld ki a száraz samponokat, az is hatásos, nem roncsol és úgy nem kell minden nap hajat mosnod. Egyépként az egyik barátnőmnek is ez a problémája ő úgy oldja meg, hogy kicsit feltupírozza reggelente de pont annyira hogy ki tudja fésülni és sok haj ápolót használ( nem olajat mert az ugye zsírosít hanem valami fújósat most így nem tudom pontosan a nevét) +vitamint szed.
2015. jún. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!