Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az epilátor gyengiti a szőrszá...

Az epilátor gyengiti a szőrszálakat?

Figyelt kérdés

gondolkodom rajta h veszek egy epiéátor mertugy tudom h az olyan mint a gyanta ritkábban nő a szőr és jobban fáj

ez valoban igy van??


2008. febr. 28. 20:30
 1/5 anonim válasza:
100%
Igen, valóban olyan, mint a gyanta, de kevésbé fájdalmas, mivel egyszerre kis területről távolítja el a szőrt, és a bőrt sem viseli meg annyira. Ugyanúgy gyökerestől kiszedi a szőrszálakat, ezáltal ritkul a szőr egy adott bőrfelületen. Elegendő egy héten egyszer alkalmazni, szóval én merem ajánlani.
2008. febr. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
nekem beszakította a szőrszálakat, szóval még rosszabb lett. meg jó sokáig tart a fájdalom, mert lassú, míg a hynta rövid ideig tart csak.
2008. febr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én már nagyon régóta epilátorral szedem a szőrt a lábamról, az elején nagyon fájt, bevallom, de a szőr lassabban nőtt, meg persze ritkábban is.

2008. márc. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Férfivélemény:

Sziasztok, én pasi vagyok és 18-19 éves koromban úgy kiszőrösödtem, mint egy orángután. Mivel nem szeretném az életemet egy szánalmas gyökérként élni, magam is kipróbáltam ezerféle szőrtelenítési módozatot.

Most ott tartok, hogy a feleségem is segít engemet ebben, mert a hátamat ő gyantázza. Ha nincs épp gyanta otthon, akkor az epilátor gépével.

Igazából a gyantát jobban szeretem, mert egy fájdalommal sokkal nagyobb területet "takarít" el és nem szakad be annyi szál, mint az epilátorral. Ha epilátorral csináljuk, akkor az mindig sokkal tovább tart (mármint a művelet) de a sok beszakadt szál miatt az embernek az az érzése, hogy hamarabb kinő.

Azt vissza tudom igazolni viszont, hogy bármelyik módszer, amikor kitépjük a szőrt, kimondottan gyengíti, ritkítja, de csak nagyon hosszútávon. Értsd ezalatt, hogy a régi fullszőr-bekecs helyett 11-12 éves rendszeres tépdeséssel elértem, hogy már csak olyan ritkásan pelyhes, ha netán nincs időben leszedve. Én most a lézeres vagy villanófényes, végleges megoldáson gondolkodom, amivel a mellkas-has részeket is megcsináltatnám, mert azokon a helyeken 2 naponta borotválom és ez nyűgös. Remélem tudtam segíteni. Sziasztok.

2008. márc. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én személy szerint az epilálást nem bírom, a gyantát simán :D De nem minden esetben jó az epilátor, mert sokszor benő tőle a szőr, és kipattogzhat tőle a bőr!
2010. júl. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!