Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Létezik megoldás? (Ami lehetől...

Létezik megoldás? (Ami lehetőleg nem káros)

Figyelt kérdés
A barátom 23 éves és már nagyon rég óta gyulladt, zsíros és pattanásos a bőre. Régen a bőrgyógyásza ROACCUTAN-t adott neki. (Na már most aki ismeri ezt a gyógyszert az tudja, hogy szó szerint életveszélyes!) Megint el akarunk menni bőrgyógyászhoz hátha tanácsol vmit. A ROACCUTAN-tól állítólag csökkent a gyulladás és a pattanásosodás, (nem tudom, akkor még nem ismertem, én csak a mostani helyzetet látom ) de most sem ártana kezelni, természetesen vmi mással. Szóval az érdekelne, hogy aki ilyen gondokkal küszködik/küszködött az mivel oldotta meg a gondját. Krémek, otthoni praktikák, ill. a bőrgyógyásznál tett látogatás "élményeit" is megoszthatná velem, ha volt olyan. :D
2011. júl. 20. 12:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is vissztérő problémám a pattanás, nekem általában hosszas góckeresés és vizsgálatok (vérvétel, fül-orr-gégész, fogászati panorámaröntgen) után antibiotikumos kezelést szokott felírni.

A Roaccutan nem életveszélyes, vannak mellékhatásai, és főleg nőknél veszélyes a teherbeesés veszélye miatt, de amúgy nem károsabb semmivel, mint egy antibiotikumos kezelés. Minden gyógyszeres kezelés megterheli a szervezetet és főleg a májat, ebben nem különböznek.

Pl én nem ihattam tejet, tejterméket is csak óvatosan fogyaszthattam (értsd sajt), és nem ihattam a kezelés alatt alkoholt egyáltalán, ami 6 hónap volt...

Gyógyszeres kezelés mellé rázókeveréket és antibiotikumos krémet is szoktam kapni.

Ha pl a pasidnak hormonális okokra visszavezethető pattanásai vannak, akkor viszont az antibiotikum nem sokat ér, és igenis a roaccutan a megoldás. Ezt bízd az orvosra, házi praktikákkal és külsőleges kezeléssel egy komolyabb bőrbetegségen nem lehet segíteni...

2011. júl. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2011. júl. 21. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!