Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A Henna hajfestékeknél az...

A Henna hajfestékeknél az aranybarna, vörös, mélyvörös ezek mind természetes alapanyagúak? Vagy ezekben is vannak vegyszerek, mint a fekete henna porban?

Figyelt kérdés

Mert azt tudom, hogy a fekete henna az nem természetes.


De akkor a vörös meg ezekhez hasonló többi henna por azok természetes alapanyagúak? Vagy csak a sima barna az, ami nem roncsol?


Ha mondjuk vörösesbarna hajszínt akarok, az befogja úgy a hajamat?


Bocsi, a sok kérdésért.


2011. júl. 23. 19:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hennából egyféle van csak, vörös. És a szín a saját hajad színétől, illetve attól függ, hogy mennyi ideig hagyod rajta. Ezen kívül nagyon nem lehet irányítani, hogy milyen lesz. A többi nem igazi. Az igazi henna nem ártalmas, nem roncsol, hanem ápol. Viszont előtte és utána bizonyos ideig nem lehet vegyszerekkel kezelni a hajat mert akár ki is hullhat.

Az én hajam is hennával van festve, meg vagyok vele elégedve.

2011. júl. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Utoljára tavaly volt befestve de azóta nem volt rajta semmi.


Az eredeti hajszínem barna, néha világos néha közepes barna.

2011. júl. 23. 19:49
 3/17 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy az igazi henna meg barna :S: D

feketét úgy sem akarok venni,

de ha többit veszem meg mondjuk aranybarnát akkor az az igazi.


Ha hosszabb ideig hagyom rajta mondjuk 4 órán keresztül akkor nagyobb hatást fejt ki ?


És tényleg ápolja a hajat? Fényes lesz tőle, esetleg dúsítja?

2011. júl. 23. 19:51
 4/17 anonim ***** válasza:

A természetes henna vörösre festi a hajadaté ápol. Az, hogy milyenre pontosan, nehéz megmondani, a hajad színétől, minőségétől is függ.

Vannak hennás hajfestékek minden színben, de azokban ugyan úgy vannak vegyszerek.

2011. júl. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
49%

Minnél hosszabb ideig van rajta, annál vörösebb lesz. Illetve minnél világosabb a hajad, annál vörösebb lesz. Ha pl fekete, akkor csak vöröses fénye lesz.

Az én hajam vöröses barna (van benne szöke csík is- természetes! xD), egy estét volt rajta és répavörös lett. :P De aztán szépen beáll egy normál színre egy idő után, és akkor az marad olyan. Nagyon jó, mert akkor már egyáltalán nem látszik, hogy nem természetes szín, mindig másmilyennek látszik a fényben.

És ápolja a hajat, fényesebb tőle meg puhább is egy kicsit, persze ne várj csodát.

2011. júl. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

És hol lehet beszerezni hennát, amiben nincsenek vegyszerek?

Ha vörös az eredeti az nem baj, mert vöröses árnyalatot szeretnék a hajamnak.

Nekem inkább közepes barna se nem sötét, se nem túl világos, de inkább hajlik a világosabb felé. :D Még kezdő vagyok henna téren.


És mikor kopik le teljesen a henna festék?

2011. júl. 23. 20:12
 7/17 anonim ***** válasza:
49%

A henna nem kopik csak lenő. Legalábbis nekem így mondták.

Ha biztosra akarsz menni, akkor én tudom ajánlani antalvali oldalát, ő mindenféle bio dolgokkal foglalkozik. A nővérem is ilyen biomániás, ő tömköd engem is ilyen dolgokkal, a hennát is ő hozta. :)

2011. júl. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%
Kiváncsi vagy képre, hogy az én hajam milyen lett? :)
2011. júl. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Igen kíváncsi vagyok :) Küldesz?


Szóval akkor lenövéses lesz nagyon?:S

2011. júl. 23. 20:18
 10/17 anonim ***** válasza:
49%

[link]

Nos, igen, de mint említettem, a henna nagyon természetesen hat. Konkrétan nekem kérdezni szokták a lenövésre, hogy "dejó frizura, hol csináltad?" Mert nem hat természetellenesen, beleolvad a saját hajad színébe.

Ha viszont nem akarod hogy lenövéses legyen akkor megint be kell festeni, vagy ha letelt az idő (pár hónap), akkor befestheted "vegyszeres" festékkel is. A szín intenzitása egy idő után egyre kisebb lesz de azért látható.

Nekem a képen még az elején van, azért olyan sötét, de már ott sem annyira mint festés után volt.

2011. júl. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!