Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Igaz hogy a kakaó bőrre kenve...

Igaz hogy a kakaó bőrre kenve öregedésgátló hatású?

Figyelt kérdés

És a bőrhibára (pattanás zsírosodás) jó? Összehúzza a pólusokat? egyáltalán milyen hatása van krémben?

Előre köszönöm a válaszokat!:)


2009. ápr. 11. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

De csak ha Cicás kakaó, a Nesquik már nem jó.

Nutellát próbáltad már?



Ilyen kérdést...

2009. ápr. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mi a baj a kérdéssel? Inkább olvass utána!
2009. ápr. 11. 22:19
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
hát nem tudok róla h öregedésgátló hatása lenne, hiszen gondolj bele, hogy akkor minden arcfiatalító, ráncelleni krémben olvasnád mint összetevő. A pattanásra, zsírosodásra nem jó, mert van enyhe allergén hatása, persze ez hajlamtól függ, hogy mennyire vagy érzékeny.. Pl ha a csokitól pattanásaid jelennek meg, vagy enyhe kiütések, akkor érzékelheted ezt a hatását
2009. ápr. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ha kiváló minőségű,igazi kakaóVAJAt veszel,vagy akár sheavajat,akkor valóban van olyan hatása.A Naturafricsakat használom :


Naturafrica® Shea Butter Jojoba olajjal és Kakaóvajjal

A kakaóvaj a kakóbabból vagy a kakaóbab részeiből nyert zsíranyag. Fonos tulajdonsága, hogy 30°C-on kemény, míg 36,5 °C-on (testhőmérsékleten) teljesen megolvad. Igen gazdag különböző telítetlen zsírsavakban, fehérjékben, foszforban, káliumban, mangánban. Hidratálja a bőrt, lelassítja a bőr öregedését. A fáradt, igénybevett arcbőr minőségét látványosan javítja, gyorsítja a sérült bőr regenerálódását, óvja a kiszáradástól

2009. ápr. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Több helyen olvastam hogy manapság a csokoládé diétás módszer illetve szépségfarmokon, masszőröknél luxushotelekben előszeretettel alkalmazzák, mert a kakaó ásványi anyagokban gazdag....Kalciumot és egyéb jótékony anyagokat tartalmaz melyeknek nem csak fogyasztása egészséges...


Én elég sok csokoládét ettem kiskoromban és hőemelkedésen kívül soha semmilyen betegség meg nem támadott...Pedíg egyáltalán nem vagyok egy minden betegségtől mentes valaki...


Szóval visszatérve: Arra voltam kíváncsi hogy a kakaóban lévő anyagk pontosan milyen hatást gyakorolnak a bőrre?

2009. ápr. 12. 18:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A kakaóban lévő antioxidánsok felépítik a szép bőrhöz vezető utat, hidratálják és feszesítik a bőrt. A 100 % kakaótartalmú csokoládé - oldott ásványi anyag tartalma miatt - revitalizáló hatású, ráadásul nyugtatja az idegrendszert. Magas flavonoid-tartalma elősegíti a sejtregenerálódást, csökkenti a felgyülemlett feszültséget, miközben folyamatosan termelődnek benned a boldogsághormonok. A csokipakolás után a bőröd selymes, feszes és rugalmas lesz



Összegezve : táplál és hidratál.

2009. ápr. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Tehát ha magas kakaótartalmú csokoládéból pakolást készítek az jó? Vagy ha kakaót keverek a hidratáló krémbe?

2009. ápr. 12. 18:39
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért mindenképp tegyél egy próbát,hogy a bőröd bírja e a kakaót.(főleg arcbőrön

Pórusokat biztos hogy nem húzza össze. Arra FLP-s 100százalékos Aloe Vera aktivátort ajánlanám.

Hidratálókrémbe végülis rakhatsz kakaót,de érdekelne hogy milyen kakaót teszel bele,vagyis honnan szerzed be azt a 100százalék tisztaságú kakaót?


Nem vagyok érdekelt,de szerintem ha kakaóvajat vennél,azzal jobban járnál.

2009. ápr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szerencsi kakaópor 12%-os kakaóvaj tartalommal...
2009. ápr. 14. 18:16
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

:)))

Szerencsi kakaópor:)


Erre mondják azt,hogy inkább hasznosabb ha nem is kensz magadra semmit.

Komolyra fordítva : én ezt nem kenném magamra,tele van tartósítószerrel,és még sok olyan adalékanyaggal,amire nincs szüksége a bőrödnek.Általában ha kakaóról beszélünk,mint bőrápolási termék,nem az efféle kakaóporokról van szó. Szerintem vagy rendelj 100 százalék tisztaságú kakaóvajat,vagy hagyd a kakaós dolgot. Amúgy az a 12 százalék kakaóvaj elég KEVÉS is.

2009. ápr. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!