Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Károsítja a hajat a hajvasaló?...

Károsítja a hajat a hajvasaló? és mennyire? Sajnos én 1 héten kb 4szer 5 ször vasalom 150 fokon

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 19:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
A hajvasaló napi használata erősen károsítja a hajat, mert elégeti és széttöri a szálakat.Komoly sérüléseket okoz, főleg, ha a legmagasabb hőfokon használják, és ezeket a sérüléseket később nagyon nehéz, vagy nem is lehet helyrehozni. A hajvasaló tönkreteszi a hajszálak külső részét. A haj szárazzá válik, a szálak könnyen töredeznek és szétnyílnak. A hajvasalóval tönkretett hajat egy-két évig rövidre kell vágni, kerülni kell a hajsütő és hajszárító használatát, továbbá a napfényt. A haj károsodását elkerülendő a hajsütőt hetente legfeljebb két alkalommal szabad használni, csakis száraz hajon, és 170 fok alatti hőfokon.
2011. okt. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem alkatfüggő is. én évek óta napi szinten vasalom a hajam, és semmi gond a hajammal...bár használok rá balzsamot, de amúgy semmi extrát. ezzel együtt van, akinek hajvasaló nélkül is törik a haja
2011. okt. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, károsítja. Hajtípustól függ, mennyire. Alapvetően ha látod, hogy kezd törni, akkor hagj fel a vasalással. Elég undorító amikor valakinek csupa seprű a haja a sok vasalástól.
2011. okt. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat sajnálom h kárositja igen kezd töredezni a vége és most pont megakarom növeszteni ezért nem akarom levágatni
2011. okt. 18. 19:58
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha növeszteni akarod, akkor először is most vágasd le, amíg még csak a vége törik. Ugyanis most elég lesz 1-2 centit levágni, de ahol megindult a hajszál, ott 5-8 centi hosszan végighasadhat, és annyit már tényleg nagyon rossz levágatni.

A hajvasalót tedd el egy időre, amíg a hajad pihen egy kicsit, és ápold tápláló szerekkel. Mármint a hajad. Pár hétig hadd regenerálódjon. Egyébként majd próbáld ki, hogy fésülöd a hajad szárítás közben, nekem nagyon bevált, igaz nem hullámos a hajam, csak minimálisan, de ha fésülöm, akkor pont ugyanúgy néz ki, mintha kivasaltam volna.

2011. okt. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
igen köszi a választ szerintem most vágatok belöle egy kicsit és utánna növesztem meg és vmi ápoloszer is használni fogok meg felkötöm a hajamat gyakrabban de sajnos csunya vagyok hullámos vagy göndör hajjal ha kivasalom akkor pedig szép hosszunak tünik a hajam
2011. okt. 18. 20:08
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, ismerem az érzést. Csak itt el kell döntened, hogy most legyen vasalt hajad, vagy később rövid.

Egyébként ha valóban csúnya vagy hullámos hajjal, akkor válts fodrászt, mert ha jól vágják le a hajad, akkor ez hullámosan is jól kell, hogy álljon.

2011. okt. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

én is vasaltam,de leszoktam róla,már inkább befonom este h egyenletesen hullámos legyen mikor kibontom reggel,meg van h felcsavarom és a göndör haj lehet h neked is jól állna,egy próbát megér.

nekem is muszáj vmit kezdeni a hajammal ,mert nekme is hullámos,de úgy összevissza,kegyetlen rosszul áll úgy...

2011. okt. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Régen én is nagyon sokat vasaltam - minden nap, kb. 180-190 fokon. Nekem annyira vészesen nem tört tőle a hajam, de nem is használtam rá semmit. Mára már elfogadtam, hogy összevisszahajam van, és egy héten max. kétszer vasalom ki. Próbáld meg te is elfogadni olyannak amilyen, nem kell ide a rossz hajvasaló ;)
2011. okt. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
attól is függ h vékony szálú e a hajad!:D
2011. okt. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!