Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szoláriumban kötelező a...

Szoláriumban kötelező a szolárium szemüveg használata?

Figyelt kérdés
Több helyen is voltam már szoláriumozni, de szemüveg nem állt a rendelkezésükre. Szerintem kötelező, mégis ma voltam a város legjobb szoláriumában és nem volt. Én úgy gondolom, ki kellene helyezni mindegyik gép mellé egyet. Vagy külön kell kérni az eladótól (vagy nem is tudom hogy hívják)hogy adjon már egyet? Hogy van ez?
2009. máj. 11. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem kötelező, én sehol sem láttam. Viszont jobb helyen lehet kérni. A legtöbben csak becsukják a szemüket :)
2009. máj. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kotelezo jobb helyeken, mivel csukott szemmel is karosodas eri a szemet, kotelesek szemuveget,vagy ragasztos szemvedot biztositani. Fogyasztovedelemi feljelentest lehet inditani a szalon ellen egeszseg karositas miatt,ha nem all nekik rendelkezesukre!
2009. máj. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
engem a legutóbbi helyen az "eladó" le akart beszélni a szemüvegről,mondván fehér marad a szemem körül.Azt hittem rosszul hallok!Mintha fontosabb lenne a színeltérés a szemem világánál!!
2009. máj. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
a legtöbb helyen ki van téve, viszont ha nem kérni kell!!!
2009. máj. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ahova en jarok (Hawaii) minden szoli gépnél van 1 :) Volt, h hasznaltam, volt h nem :)
2011. máj. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nem kell, de ajánlott.
2012. ápr. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
HASZNÁLJ VÉDŐSZEMÜVEGET! Az UV-fénytől (nap, szolárium, hegesztő pisztoly fénye) óvni kell a szemünket, mert hosszú távon fenn áll a lehetősége, hogy károsíthatja a szemünket, pl. idős korunkra szürkehályogot okozva, illetve vannak olyan orvosi kutatások, mely a szemet éríntő daganatos elváltozások egyik lehetséges okozójaként is az UV-fényt említik. Ezért tanácsos nyáron UV-szűrős napszemüveget hordani és ezért ajánlott a szoláriumban is védőszemüveget viselni. Ez nem azt jelenti, hogyha a szoláriumban kinyitjuk a szemünket bármi bajunk eredhet belőle, csupán csak annyit, hogy aki rendszeresen szoláriumozik, arra a rövid időre is védje a szemét az UV-sugaraktól. A szoláriumban használt védőszemüvegek csak úgy, mint a napszemüvegek kiszűrik az UV-fényt illetve úgy vannak megtervezve, hogy a formájuk, méretük miatt a teljes arcunk le tud barnulni, nem keletkezik rajta fehér folt. Szemműtét után több hónapig nem ajánlott a szoláriumozás és a napozás, minden esetben az orvos hívja fel a figyelmet és engedélyezi, mikor lehet elkezdeni. Akinek operálták a szemét, fontos, hogy kérje ki az orvosa tanácsát, mikor lehet először szoláriumoznia és hogyan.
2014. dec. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!