Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Epilátor használattal kapcsola...

Epilátor használattal kapcsolatos kérdéseim lennének. Tapasztalaitok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
karácsonyra kaptam egy Philips Satinelle soft epilátort, eddig mindig csak borotváltam szóval eléggé tudatlan vagyok ebben a témában.észre vettem hogy mindig ott marad pár pici pár miliméteres szőr amit nem szed ki vagy olyan lenne mintha csak eltépné, mert ha végig simítom a lábam érzem hogy érdes és nem teljesen sima.elég sokáig is tart mire végzek 1 óra minimum.Szeretném ha leírnátok a véleményeteket erről a készülékről és az epilálásról.praktikák és hasznos tanácsok is jól jönnének a használatával és a szőrbenövéssel kapcsolatban valamint az intim területek pl bikinivonal szőrtelenítéséről.köszönöm :)

2012. jan. 7. 11:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Hagytad rendesen megnőni borotválás után? Kell pár milliméter, hogy ki tudja tépni. Én elég hajlamos vagyok a szőrtüszőgyulladásra, így a lábamat már nem epilálom. Bikinivonalat igen, ott elő is fordul 1-2 gyulladás, de nem vészes, nem annyi mint a lábamon anno. Vannak krémek, amik epilálás utániak, azzal kend be, így talán nem pattogsz ki annyira.
2012. jan. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 TijuMK ***** válasza:

Ugyanilyen epilátorom van. Növeszd meg egy kicsit a szőrt mondjuk olyan 5 naposra, de ne legyen nagyon hosszú mert akkor csak ketté szakítja és nem tépi ki. A lábamat és az intim részeket többnyire gyantázom így abban nem tudok segíteni, de a karomat és a hónaljamat epilátom. Fontos hogy jól feszítsd ki a bőrt, pl a hónaljnál magas tartásban legyen a kezed és enyhén hátra álljon mintha meg akarnál valamit fogni, így nem fáj. A karodon nem kell kifeszíteni a bőrt, csak támaszd alá, pl rakd le az asztalra. Magát a készüléket 1-es fokozatban használom, nincs szükségem nagyobb fordulat számra.

Amúgy az epilálásnál fontos hogy ne simogasd magad vele, és ne csináld azt hogy elkezded megállsz stb. Egyszerre le kell "tolni", egyrészt gyorsabban kész leszel másrészt mindenhonnan leszed mert pl nem felejted el hogy honnan szedted le honnan nem és megszokod a fájdalmat.

Epilálás után kevés testápolót használok, száraz érzékeny bőrre valót és az megnyugtatja. Utána ne fürödj meg mert szétcsípi.

Remélem tudtam segíteni

2012. máj. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!