Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanásos bőr - Kozmetikusok,...

Taboo19 kérdése:

Pattanásos bőr - Kozmetikusok, bőrgyógyászok, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A problémám, mint sok más fiatalnak a pattanásos bőr. 20 éves fiú vagyok és már kb 8-10 éve pattanásos az arcom. Az előző 1-2 évben viszont a pattanás csak az állam körül alakult ki, illetve pár darab oldalt is. Már nagyon sok házi technikát illetve orvos által felírt gyógyszert, gyógyhatású készítményt kipróbáltam, de semmi nem segített eltüntetni őket. Az utóbbi időben kezdtem megfigyelni, hogy mitől is alakulhatnak ki. Megnéztem, hogy a táplálkozásommal van-e gond, ezért volt, hogy több napig zsírban gazdag ételt ettem, majd utána zsírban szegényt, de egyik esetben sem volt semmi változás. Se nem lett több, se nem lett kevesebb. Fogkrémet is váltottam, mivel gyanakodtam, hogy esetleg a fluoridra vagyok egy kicsit érzékeny. Úgy vettem észre, hogy ez egy kicsit használt, egy kicsit kevesebb pattanás volt az arcomon. A másik érdekesség, hogy én egyetemista vagyok, és kollégiumban lakom a hét 4 napján Budapesten, a további 3 napon pedig otthon, vidéken élek. Azt vettem észre, hogy a kollégiumi idő alatt mindig kezdenek eltünedezni a pattanások, kezdenek kiszáradni, majd mikor hazamegyek, 1-2 nap múlva előjönnek és ez így megy hónapok óta. Most azon gondolkoztam, hogy esetleg a kollégiumban több folyadékot viszek be a szervezetembe, mint otthon. Ez számíthat valamit?


Nagyon nagyon örülnék, ha egy tapasztalt kozmetikus / bőrgyógyász esetleg tudna segítséggel szolgálni a problémámmal. Örülnék, ha egy tapasztalt emberrel fel tudnám venni a kapcsolatot esetleg e-mailen keresztül. Aki esetleg tudna nekem segíteni, tanácsokat adni, annak kifejezetten örülnék, és ha tényleg tudsz nekem segíteni, akkor légyszi írd meg és felveszem veled a kapcsolatot e-mailen keresztül.


Előre is köszönöm minden kedves olvasónak a segítséget, mert már nagyon zavar a sok pattanás, nagyon megkeseríti az életemet :(


2012. jan. 7. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha már nagyon sok van és csúnyák, akkor menj el bőrgyógyászhoz! Kozmetikus kitisztíthatja az arcod, bőröd, de ha a szervezetedben gyulladás van (mint nekem volt) újra és újra elő fog jönni, hiába tisztítod az arcod rendszeresen és táplálkozol egészségesen.


Anno nekem Roaccutan-t írt fel az orvos. A pattanásaim teljesen eltűntek bő 2 hónap alatt, de azt csak a legvégső esetben tanácsolják.

Nekem felírták, de baromi óvatosan kellett szednem.

2012. jan. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azt nem mondanám, hogy olyan nagyon sok van és viszont elég csúnya tőle az arcom a megmaradt kis pöttyök miatt is. Egyelőre nem szeretnék használni erősebb szert, de azért köszönöm a válaszodat.


További tanácsokat várnék.

2012. jan. 7. 14:01
 3/3 anonim ***** válasza:
antalvali.com Szerintem itt tedd fel a kérdésedet, mindenkinek válaszol és segít, és sok érdekes dolgot olvashatsz a kozmetikumokról, meg az egész szépségiparról /már ha érdekel :D/. Én ennek az oldalnak a hatására kezdtem bio cuccokat használni, és bevált. A legjobb a Dr. Hauschka mélytisztítója, bár nagyon drága, de reggel este bekened és tök jól elmúlnak a pattanások. Persez ez csak ideiglenes megoldás, jól látod, h a kiváltó okot kéne keresni. Ebben egy bőrgyógyász segíthet.
2012. jan. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!