Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kislányom lassan 1 éve leforrá...

Kislányom lassan 1 éve leforrázta karját forró vízzel. Kérdezem akik voltak hasonló sztoriban, elmúlhat még a heg? Jó a contractubex? Mennyi idő alatt múlhat el? Használjak antikeoid gélt vagy szilikonosat?

Figyelt kérdés
Kislányom lassan 1 éve leforrázta karját forró vízzel. Kezeltük, nagyjából el is múltak a sérülések, de a könyökhajlatnál nem akar elmúlni a heg, kicsit vastagabb, pirosabb színű. Kentük contractubex géllel, talán használt vmit, de nem tudom :( Kérdezem akik voltak hasonló sztoriban, elmúlhat még a heg? Jó a contractubex? mennyi idő alatt múlhat el? Használjak antikeoid gélt vagy szilikonosat?
2012. jan. 11. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Mire számítani fog, hogy hogyan néz ki a kislány karja, már nyoma nem lesz. Én ovis koromban vasalóval megégettem a karomat, gyerekkoromban még sokáig volt ott heg, nem tudom, pontosan mikor tűnt el, de már nagyon régen nincs ott. Nem írod, mennyi idős a kislány, de ha még kicsike, akkor ki is fogja nőni. Ami most hatalmasnak tűnik a karján, aprócska heg lesz felnőttkorára.
2012. jan. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tetro ***** válasza:
attól függ milyen mély volt az égés. én többször égettem meg magam a lábamon, egyszer a mellkasomon. a lábamról elég mély égés is eltűnt teljesen 7-8 év alatt. a mellkasomon viszont nem, az lényegében egy mély heg. szerintem az nem is fog. hogy a kislányodról el fog-e tűnni... ezt látatlanban nem lehet megmondani.
2012. jan. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én öcsémet az óvónő öntötte le ebédelés előtt egy hatalmas edény forró levessel, mert összementek :S Tiszta vörös volt, hámlott a bőre meg ilyesmik. Szerencsére 3-4 év elteltével már semmi sem látszott.
2012. jan. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kiskoromban magamra öntöttem a frissen lefőzött , tűz forró kávét a mellkasomra ,sokáig hólyagos volt és csúnya , mára már semmi nyoma.


19/f

2012. jan. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát erről inkább orvost kérdezz.

egy jó barátnőm két vagy három éve forrázta le magát, de pár hónap után már alig maradt nyoma, az orvos pedig nem biztatta nagyon.

viszont van egy ismerősöm, akinek ilyen egész pici gyerek korában történt balesete, az egyik válla és a fél karja a mai napig (úgy 15 évvel később) nagyon csúnya, pedig már műtötték is elvileg. De megtanult vele élni, nem takargatja meg semmi.

Az első sztoriban említett barátnőm használt elvileg contractubexet, a második meg szerintem minden létezőt. Viszont ha az anyagiak megengedik. érdemes végigpróbálni mindent. de nem mindegy hogyan és mennyire forrázta le. :S

Viszont később neem lesz valami látványos, ha meg is marad, rengeteget nő még a gyerek (bár nem írtad mekkora, de gondolom még pici?), ahhoz képest tényleg csak egy emlékheg marad a dologból, az meg egész menő. :D Mindenkinek van, nekem egy nagy fehér folt van az egyik lábamon - biciklis baleset. :D

2012. jan. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nos, én olyan 2 évesen borítottam magamra a tűzhelyen rotyogó pörköltet, a lábamat érte leginkább. Igaz, nekem csúnya seb is volt az egész lábamon, derekamon (apukám mesélte) meg minden, de mára csak egy halvány 2 centi széles heg van a combom felső részét. Tényleg nagyon halvány, csak azért látszik, mert a bőrtípusom fehér, és nem barnulok (igaz le sem égek).


El fog múlni :)


14/L

2012. jan. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Mindenkinek a válaszát!!! A kislány lassan 2 éves, tehát tényleg picike még. Én is ebben bizom, hogy nem fog látszódni. Köszönöm még 1x, valamennyien normális, megnyugtató választ írtatok :))
2012. jan. 13. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!