Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan hordjam a hajamat,...

Hogyan hordjam a hajamat, hogy a legkevésbé ártsak neki?

Figyelt kérdés
Kibontva? Kontyban? Copfban?
2012. jan. 12. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Kibontva.
2012. jan. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig kibontva hordtam és sosem volt töredezett, pedig volt fenékig érő és festett is, persze az ápolás is fontos.
2012. jan. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. jan. 12. 14:31
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kontyban roncsolódik legkevésbé. A legjobb egy-két nagy pálcikaszerű hajtűvel feltűzni, begumizni sem kell előtte.

[link]

[link]

Még jó lehet az is, ha műanyag csipeszcsatokkal tűzöd fel, amelyeknek nem éles a széle.

Feltűzve sokkal jobb, mint kibontva. Nem szárad úgy ki a haj, nem gubancolódik össze, ezáltal a fésülés sem okoz károkat benne, nem dörzsölődik a hátadhoz, ruhához, nem akad be sehová (pl. táska pántja alá). Ez a "kibontva kevésbé sérül" verzió onnan jön, hogy sokan nem megfelelő hajgumikat és pl. hullámcsatokat használnak, amik tényleg károsak. A pálcikás módszert meg nem ismerik itt túlságosan, pedig sokkal jobb a hajnak, mint kiengedve.

Én így hordom szinte mindig a hajam, nagyon kényelmes. Nem kell túl szorosra csinálni, mert az sem jó. Így a haj súlya sem vészes, ez nálam amúgy pl. fonatnál gondot okoz.

Régen mindig kibontva vagy lófarokban hordtam a hajam, akkor rövidebb volt, kb. fenékig érő, de eléggé törött miatta.

2012. jan. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
na, ilyen tűvel nem tudnám feltűzni, de csipesszel szoktam kontyba. Igaz, nyáron akkor nem süti a nap az egész felületét, ha kontyban van.
2012. jan. 12. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!