Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan lehet eltűntetni...

Hogyan lehet eltűntetni házilag a pattanásokat?

Figyelt kérdés
2009. máj. 28. 18:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Én a Nivea Visage Young Wash Off!-ot kombinálom a patikában kapható Aknesol ecsetelővel. A hatás nagyszerű, már csak a nyomaik vannak!
2009. máj. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
De hogy a kérdésre is válaszoljak, állítólag a beáztatott almás vízzel mosott arc szép pirospozsgás, hamvas lesz :)
2009. máj. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


Ez az arcpakolás elég hatásos, nem drága, és bármikor megcsinálhatod: kicsi élesztőt oldj fel egy kevés tejben, és reszelj bele egy kis uborkát, az egészet kend fel az arcodra és hagyd rajta 10-15 percig. Nem éppen kellemes a szaga, de tényleg hatásos. Ha nagyon gyulladt a bőröd, akkor esetleg kamillás borogatás ajánlott!

2009. máj. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Házilag úgy, hogy a pattanásra teszel egy karika fokhagymát, vagy nyomsz rá kis fogkrémet. A fokhagyma fertőtleníti, a fogkrém leszárítja.

Nekem bevált. Citromlével is fertőtlenítheted.

2009. máj. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Én azt tudom ajánlani, hogy ne vegyél rá drága alkoholos lemosókat, mert (nekem is a bőrgyógyász mondta) azok csak zsírréteget képeznek az arcodon és még rosszabb lesz. Használj (kicsit durvának tűnik)rá patikában is kapható fertőtlenítő alkoholt, kb 70százalékos, vagy bármilyen magas alkoholtartalmú, természetes dolgot. És a szappanos arcmosás reggel és este is csodákra képes. Eleinte ki fog száradni a bőröd, mert az alkohol és a szappan is vízelvonó szer ezért érdemes beszerezni olyan hidratálókrémet, ami nem tartalmaz zsírt, vagy olajat. Lehet, hogy hülyén hangoznak ezek a megoldások, de hidd el, 12 éves korom óta próbálkoztam mindennel; antibiotikum, arclemosók, pakolások, kozmetikus, bőrgyógyász, amit el lehet képzelni, de egyik sem használt, sőt volt, amitől rosszabb lett. Az alkohol és a szappan napi használata rengeteget segített, most már 1 db pattanásom sincs, bár a bőröm még most is hajlamos mitesszeressé válni. Amit még tanácsolni tudok, hogy figyelj a táplálkozásodra, mert nekem attól is függ, hogy mennyire vagyok pattanásos. A legfőbb ellenség a csoki, a chips, a pattogatott kukorica és a sajt, de állítólag az ízesített joghurtok is. Vagyis minden ami magas zsír, olaj, vagy cukor tartalmú ártalmas a bőrre. A gyomron keresztül felszívódó zsír kivédhető állítólag a kefír, vagy egy kis darab élesztő elfogyasztásával, mert az bevonatot képez a gyomor falára.

De ami tényleg a legfontosabb, ne vegyél bolti, drága pattanástalanító krémeket, mert rosszabb lesz tőlük, ha abbahagyod a kezelést. Amíg használod jó, de amint abbahagyod 10X olyan rossz lesz. Sok szerencsét!

2009. máj. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Élesztő pakolás kifejezetten pattanásos, zsíros arcra van. Az élesztőt egy kis langyos tejjel összekevered, de ne legyen túl híg, olyan sűrűségű, hogy fel tudd kenni az arcodra.

Én pl, nem teszek az élesztőbe uborkát, de az is jólehet.

Jh és ha megszáradt a pakolás tejjel és vízzel is le lehet mosni.

Ha rendszeresen használod szépen helyreteszi az arcodat.

És én azt tapasztaltam mikor anno használtam, hogy a érőben lévő pattanást, ami még nem teljes volt megérve szépen megért a pakolás alatt.

Jah és ehetsz egy nagyon-nagyon kicsi élesztőt is, de csak egy csipetnyit, különben"felfújódsz" :D így is szépíti a bőrt. Én is eszek néha.

2009. máj. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Sziasztok.Kipróbáltam az élesztős módszert,de nekem nagyon csípte-égette az arcomat.Ez normális? Írja meg valaki,pls.
2011. ápr. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
szisztok enis kiprobaltam es nekem is csipi az arcomat szerintem ez azert van mert vegyes boru vagyok mert csak az arcom egyes pontjain erzem ezt a csipo erzest de nekem is jol bevalt es ez a pakolas segit bezarni a kitagult porusokat:D
2011. ápr. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 paddle válasza:
lányok ,fiúk!ha a szappant használjátok az gáz!a szappan a bőr ph értékét teljesen átalakítja főleg hosszabb távon.a bőröd 5,5 ph a szappan lúgos.ha minnél savasabb a bőröd a baktériumok annál messzebbre kerülik el.ha el is tűnteti ez a szappanos kúra akkor majd lesz sok más egyéb bajod.egyél rendszerezve(időközönként) ne egyél zsíros olajos ételeket,ha viszont még is eszel akkor ezt egy kis facsart citromlével tudod küszöbölni fogyasztás után rögtön.
2011. máj. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 kiskecsu válasza:
36%
ha például megmostad az arcod törléskor ne dörzsöld,mert könnyen kisebesedhet és még több pattanás keletkezhet a bőrön.ha megtisztítottad az arcod előkészítésnek kend be nagyon kevés arckrémmel.(de tiszta legyen a kezed!).utána 1 citrom levével itasd át.majd ha megszáradt rögtön mosd le! ha csíp az nem nagy probléma.....de nem fog!ha lemostad kend be fogkrémmel.ha megszáradt mosd le!aztán már csak radírozdd le.mosd meg még 1-szer és kend be újra arckrémmel.nekem bevált.ha nem jön be,vagy ha kellemetlen rögtön hagyd abba ezt a fajta módszert.nekem első aLKalommal segített.de ez nem mindíg válik be.....de sok szerencsét! ^^
2011. jún. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!